|
Vraagbaak voeding - archief
Van januari 1999 tot juni 2001 publiceerden we wekelijks de vraagbaak "Voeding". Nieuwe vragen stellen is helaas niet meer mogelijk, maar het archief is nog steeds beschikbaar.
Doorslapen van 7 tot 7 op 1 fles?
Onze dochter is 6 maanden. Kan zij na een zwaardere flesvoeding om 19.00 uur (200ml aangevuld met 5 eetlepels rijstebloem) de nacht doorhalen tot 7.00? Ze slaapt wel door maar is die tijd ertussen niet te lang?
Angelique Poort, Hilversum
angelique.poort@rtlveronica.nl
Antwoord
Voor het doorslapen wordt vaak een maximum tijd van 10 uur geadviseerd. De tijd die uw kindje nu doorslaapt is daarmee vrij lang. Het maximum van 10 uur wordt gesteld omdat de bloedsuikerspiegel (glucose-spiegel) daalt als er langere tijd niets wordt gegeten, en dat kan in het ernstigste geval bewusteloosheid veroorzaken. Wanneer een kindje twaalf uur achtereen slaapt, maar wel ‘fris’ en helder wakker wordt, is niet waarschijnlijk dat de glucosespiegel te veel is gedaald. Het kan dan ook geen kwaad. Houd uw dochter dus goed in de gaten en wordt het wat suf wakker, verkort dan de tijd tussen de laatste en de eerste voeding.
Leonie Ruitenburg
Leonie Ruitenburg is diëtiste bij Friesland Nutrition
|