|
Vraagbaak voeding - archief
Van januari 1999 tot juni 2001 publiceerden we wekelijks de vraagbaak "Voeding". Nieuwe vragen stellen is helaas niet meer mogelijk, maar het archief is nog steeds beschikbaar.
Dol op knoflook en ui bij 13 maanden
Onze zoon (van 13 maanden) houdt alleen van eten met smaak (lees gekruid). Ik kook dan ook veel met kruiden, ui en knoflook (weinig zout). Is dit schadelijk voor hem?Mw. Rony Broeder, Veldhoven
Rony.Broeder@nl.ccmail.philips.com
Antwoord
Nee, dit is niet schadelijk voor hem. Het is inderdaad raadzaam om zuinig te zijn met zout, dit in verband met de nierbelasting voor kleine kinderen en gewenning. Ook in de ‘richtlijnen goede voeding’ van het Voedingscentrum wordt aangeraden zuinig te zijn met zout, dit in verband met eventuele gezondheidsrisico's.
Gekruid eten is verder niet schadelijk, tenzij er maag- en darmklachten bestaan. Dan valt het aan te raden niet te gekruid te eten, aangezien kruiden en specerijen de darmen en de maag prikkelen en de bestaande klachten kunnen versterken. Een kind van dertien maanden kan in principe ‘met de pot mee eten’.
Leonie Ruitenburg
Leonie Ruitenburg is diëtiste bij Friesland Nutrition
|