logo Ouders Online

home forum chat thema-pagina's vraagbaken video koopjeskelder surf-tips snuffelgids service colofon

Vraagbaken - gratis consult bij onze deskundigen
 
Actuele vraag
 Archief - overzicht
 
Vraag inzenden

Vraagbaak voeding - archief

Van januari 1999 tot juni 2001 publiceerden we wekelijks de vraagbaak "Voeding". Nieuwe vragen stellen is helaas niet meer mogelijk, maar het archief is nog steeds beschikbaar.


Dagelijks meer dan 1 liter flesvoeding, kan dat kwaad? (10 wk.)

Mijn zoon is 10 weken en weegt ongeveer 7 kilo. Hij drinkt per voeding (Nutrilon Premium gemengd met Nutrilon Forte) ca. 170 cc. Maar 's nachts drinkt hij ook nog. Hij drinkt dus meer dan een liter per dag.
Wordt hij niet te dik, en kan dit geen kwaad? Hij drinkt in totaal ongeveer 6 à 7 voedingen op een dag.

Marijse Krebaum , Gouda

Antwoord:

Kinderen die jonger zijn dan 6 maanden en zwaarder zijn dan 6 kg hebben ongeveer een liter voeding nodig op een dag. Het is niet erg om iets meer te geven dan wordt aanbevolen. Als u 7 keer 170 ml geeft, komt u op ongeveer 1200 ml. per dag. Dat is wel iets te veel.

U kunt beter proberen op een liter voeding per dag te komen. Als uw zoon daar niet voldoende verzadiging uit haalt, kunt u extra water aan de voeding toevoegen, zodat uw zoon een voller gevoel krijgt.

Let ook goed op de snelheid van het drinken, na 20 tot 30 minuten zuigen aan de fles geeft de voeding de meeste verzadiging.
Mocht uw zoon hierna nog moeilijk te verzadigen zijn, kunt u overwegen een zwaardere voeding te geven, bijvoorbeeld de Frisolac Extra.

Leonie Ruitenburg
 


Leonie Ruitenburg is diëtiste bij Friesland Nutrition
 


Copyright © 1996-2010 Ouders Online, alle rechten voorbehouden
Uitsluiting aansprakelijkheid | info@ouders.nl
Pagina voor het laatst bijgewerkt op: 3 september 2003