logo Ouders Online

home forum chat thema-pagina's vraagbaken video koopjeskelder surf-tips snuffelgids service colofon

Vraagbaken - gratis consult bij onze deskundigen
 Actuele vragen
 Archief kinderarts
 Vraag inzenden

Vraagbaak kinderarts - Archief

Verkleefde schaamlippen? (11 mnd)

29 november 2001

Een paar dagen geleden ontdekten we bij onze dochter van 11 maanden dat een klein gedeelte van een binnenste schaamlip vastzit aan de buitenste (verkleving?).

We hebben dit niet eerder gezien. Zoiets kunnen we toch niet over het hoofd hebben gezien? Maar: kan zoiets dan zomaar zijn ontstaan? En wat nu te doen?

R. Hoving, Amsterdam

Antwoord

Dit soort verklevingen komt vaker voor en is eigenlijk altijd al vanaf de geboorte aanwezig. Het is totaal onschuldig en kan behandeld worden. Op dit moment is dat echter (nog) niet nodig, omdat het ook spontaan kan verdwijnen.

Pas als het echt hinderlijk wordt, of als uw dochtertje wat ouder is, kun je het behandelen. De behandeling bestaat uit een lokale hormoon-zalf of een kleine chirurgische snede.

Maakt u zich dus geen zorgen.

Diederik Bosman


Diederik Bosman werkt als kinderarts in het Academisch Medisch Centrum (AMC) te Amsterdam en heeft een algemene kindergeneeskundige ervaring. Daarnaast is hij gespecialiseerd in maag-, darm-, lever- en stofwisselingsziekten bij kinderen.


Copyright © 1996-2010 Ouders Online, alle rechten voorbehouden
Uitsluiting aansprakelijkheid | info@ouders.nl
Pagina voor het laatst bijgewerkt op: 22 augustus 2006