logo Ouders Online

home forum chat thema-pagina's vraagbaken video koopjeskelder surf-tips snuffelgids service colofon

Vraagbaken - gratis consult bij onze deskundigen
 Actuele vragen
 Archief kinderarts
 Vraag inzenden

Vraagbaak kinderarts - Archief

Moet een niet volgroeide voorhuid behandeld worden? (1 jr)

13 december 2002

Mijn zoon van 1 jaar heeft hypospatia [de vraagsteller bedoelt waarschijnlijk 'hypospadia', in het Nederlands 'hypospadie' – red.]. Bij hem is alleen de voorhuid van de penis niet volledig gevormd.

Is het noodzakelijk om er wat aan te laten doen, en zo ja, wanneer?

Aafke Roelfs, Siglufjördur (IJsland)

Antwoord

Als alleen de voorhuid niet compleet is aangelegd, is er niet per se een behandeling nodig. De term 'hypospadie' is wat dat betreft niet van toepassing, omdat het strikt genomen betekent dat de urinebuis-uitgang (het plasgaatje) op een verkeerde plaats zit.

In het normale geval zit het plasgaatje in de eikel (ook wel 'glans' genoemd). Bij hypospadie kan dit ergens ander op de penis zijn. In dat geval moet er altijd een chirurgische correctie worden toegepast. In het onderhavige geval, bij een niet compleet ontwikkelde voorhuid, is zo'n correctie in principe niet nodig.

Diederik Bosman


Diederik Bosman werkt als kinderarts in het Academisch Medisch Centrum (AMC) te Amsterdam en heeft een algemene kindergeneeskundige ervaring. Daarnaast is hij gespecialiseerd in maag-, darm-, lever- en stofwisselingsziekten bij kinderen.


Copyright © 1996-2010 Ouders Online, alle rechten voorbehouden
Uitsluiting aansprakelijkheid | info@ouders.nl
Pagina voor het laatst bijgewerkt op: 22 augustus 2006