|
Prijsvraag: digitale fotografie
Voor de winnaars: 10 DVD's van Lennart Nilsson
10 oktober 2003
De digitale fotografie rukt op; de verkopen stijgen explosief. Inmiddels kan vrijwel iedereen met zo'n digitale camera overweg. Of niet? Hoe fotografeer je beweeglijke kinderen? Hoe poets je die rode oogjes weg? Hoe spaar je je batterijen? Dat weet nog lang niet iedereen. Daarom vragen we u om uw ervaringen met andere ouders te delen, in de vorm van handige tips. Maar ook eigen foto's zijn welkom.
Inhoud van deze pagina:
Digitaal fotograferen
De prijsvraag: tips en foto's
De prijzen: 10 DVD's van Lennart Nilssen
Informatie over de DVD
Inzendingen
Digitaal fotograferen
door Justine Pardoen
Uiteindelijk is digitale foto-techniek natuurlijk een middel, en geen doel op zich. Amateurs zoals u en ik gebruiken zo'n digitaal cameraatje voor het vastleggen van dierbare beelden. Van onze kinderen bijvoorbeeld. Voor later, om ons te helpen herinneren hoe lief en klein ze ooit waren. Maar ook voor nu, om te genieten van wat er is, en om aan de opa's en oma's te kunnen geven (pardon: mailen).
De beelden hebben dus vooral een emotionele waarde. Dat neemt echter niet weg dat er ook techniek bij komt kijken. En het aantal vragen dat deze nieuwe techniek oproept is enorm. Hoe kun je een liggende foto rechtop zetten zonder kwaliteitsverlies? Met welke software kun je de beelden bewerken, en met welke software kun je ze makkelijk weer terugvinden? Vragen, vragen, vragen.
De prijsvraag: tips en foto's
Naar goed gebruik van Ouders Online hanteren we het principe dat twee meer weten dan een. Oftewel: hier is de plek waar u uw collega-ouders kunt helpen met handige tips en trucs. Wat werkte wel en wat werkte niet? Wat waren uw miskopen of beste aanschaffen? Op welke website bent u het beste op weg geholpen? Geef één gouden tip en krijg er honderd voor terug.
Daarnaast (of in plaats daarvan) mag u ook eigen foto's inzenden. Niet meer dan één overigens, anders bezwijken we aan het werk. Op welke foto van uw kind bent u zo trots dat u die graag op Ouders Online gepubliceerd wilt zien? Foto's van buiken, baby's, borsten en kinderbillen... u mag alles inzenden, zolang de foto maar door u zelf gemaakt is en u zelf de ouder of partner van de geportretteerde bent.
Kortom: alle tips zijn welkom. Technische tips, fotografische tips, koop-tips, software-tips... Doe het wel zo kort en zo duidelijk mogelijk. En als u een foto inzendt: vermeld er dan bij waarom u vindt dat uw foto een prijs waard is (en eventueel hoe u hem bewerkt heeft, als daar iets interessants over te vertellen valt.)
Prijsvraag gesloten - De prijsvraag sloot op 31 oktober. De winnaars worden bekend gemaakt op 8 november.
De prijzen
Tien winnaars maken kans op een passende prijs: een DVD met de film van Lennart Nillson, over ongeboren kinderen die in de buik gefilmd zijn. Ontroerende, maar vooral ook indrukwekkende beelden van de ontwikkeling van een foetus in de baarmoeder.
Nillson maakt al foto's van foetussen sinds de jaren zestig. Hij deed dat met een endoscoop: een piepklein cameraatje waarmee hij door een gaatje in de baarmoederwand in de baarmoeder kon kijken.
De techniek werd steeds verfijnder en later werden het ook films. Inmiddels kan hij met belichting in de camera's werken en pant hij net zo gemakkelijk als een Hollywood-filmer.
Informatie over de DVD
De DVD die u kunt winnen, heet "Het wonder van een nieuw leven" (originele titel: "The Miracle of Love") en bevat het schitterend verbeelde verhaal over de ontwikkeling van het ongeboren kind. Nederlands gesproken en ondertiteld.
Op de DVD zien we de bevruchting van een eicel, de ontwikkeling van de foetus tijdens de zwangerschap en de geboorte van een kind. Gedetailleerd én bewegend.
Het Wonder van een nieuw Leven is een prachtig document, waar je lang plezier van kunt hebben. Eén van de mooiste momenten, vonden we zelf, was het beeld van een zaadlozing binnen de vagina. Prachtig! De DVD is dus ook bruikbaar als je kinderen eenmaal geboren zijn, en opgegroeid. Als ondersteuning bij de seksuele voorlichting.
Voor een interview met Nilssen, zie: www.pbs.org/wgbh/nova/odyssey/nilsson.html.
Inzendingen
Klik hier voor de inzendingen.
|