Terug naar overzicht Leeszaal

Nieuwe kinder-videofilms

Mechtild Paauwe
november / december 2000

Hier vindt u weer een bespreking van vier nieuwe koopvideo's, die soms ook in de videotheek te huur zijn.

The Leopard Son The Leopard Son Prachtige natuurfilm gemaakt in de Afrikaanse Serengetti, met de hoofdrol voor een luipaardjong. Deze familiefilm laat kinderen kennismaken met de soms harde verhoudingen tussen de verschillende Afrikaanse diersoorten. Niet geschikt voor kleine kinderen.
3 sterren: goed Voor 8 jaar en ouder.

Doornroosje

Doornroosje Het oude sprookje van de slapende prinses volgens Disney: de grote dosis romantiek past wel bij een gure herfstavond. De spanning in deze film laat wat lang op zich wachten, maar daarna kunt u genieten van de knap getekende animaties.
3 sterren: redelijk Voor 4 jaar en ouder.

Heksen en Bezemstelen Heksen en Bezemstelen Nog een classic van Walt Disney. Deze keer gaat het over een leerling heks die nog veel moet leren. Samen met drie kinderen gaat ze al vliegend op een bed op zoek naar de belangrijkste spreuk.
4 sterren: goed Voor 8 jaar en ouder.

Mac Cool de Piratenpapagaai Mac Cool de Piratenpapagaai Mac is een pratende papagaai en heeft ooit een schat begraven zien worden. Dat komt goed uit als de opa van Sam in geldnood zit. Sam en Mac gaan op zoek naar de schat, maar ze zijn niet de enigen.
3 sterren: redelijk Voor 10 jaar en ouder.

Toelichting op de beoordeling

Bij de besprekingen komen telkens zeven elementen aan bod:

1. Leeftijd: Dit is mijn adviesleeftijd, en dat is soms anders dan de hoes zelf aangeeft. Als een film is ondertiteld wordt de aanduiding 'alle leeftijden' door mij steevast veranderd in 8 jaar, omdat de meeste kinderen pas vanaf die leeftijd de ondertiteling goed kunnen lezen. Het wil dus niet zeggen dat de film niet interessant is voor jongere kinderen, die soms net zo veel van beeld en geluid kunnen genieten.

2. Lengte van de film: Je weet zo hoe lang je kinderen televisie kijken, en zoet zijn — als ze de film helemaal mogen afzien.

3. Ouders meekijken geeft het nachtmerriegehalte aan: moet je als ouders met de video meekijken, ja of nee? Dat is handig om te weten als het bijvoorbeeld om een hele spannende film gaat.

4. Interessant voor ouders: Of het voor ouders ook echt leuk is om naar te kijken. Dit beoordeel ik met: nee, matig, ja, zeer.

5. Prijs van de video: altijd handig te weten.

6. Ondertiteling: hieraan kun je meteen zien of het voor kinderen is die al kunnen lezen.

7. Sterrenindicatie:
slecht
niet de moeite waard
redelijk
goed
uitstekend

Mechtild Paauwe
mechtildp@hotmail.com

Copyright © 1996-2001 Ouders Online BV
Uitsluiting aansprakelijkheid
Pagina voor het laatst bijgewerkt op: 11 november 2000