
Sporty
07-12-2012 om 15:43
Acne, wat helpt?
Mijn puberzoon heeft momenteel veel pukkels. Is er iets dat goed helpt? Ben benieuwd naar jullie tips.

Elisa Gemani
07-12-2012 om 16:39
Acne
Allereerst is het handig om te weten hoe puistjes worden veroorzaakt: de twee grootste boosdoeners zijn hormonen en verkeerde huidverzorging (slechte reiniging en/of producten gebruiken die de porien verstoppen). Verkeerde voeding veroozaakt in principe geen puistjes.
Gebruik een milde, goede gezichtsreiniger en een exfoliant met BHA. Vermijd agressieve, uitdrogende producten met alcohol. Puistjes kun je aanstippen met een stick met Sulfur (Dr. van der Hoog heeft zoiets). Tea Tree Olie werkt ook. Als de acne heel erg extreem is, kan de huisarts/dermatoloog orale en/of topicale behandelingen voorschrijven.
Hier meer nuttige informatie: http://www.paulaschoice.nl/learn/nl/huidverzorging/bestrijd-puistjes-op-elke-leeftijd

Nicky Lohs
07-12-2012 om 17:55
Voeding
Dat hoor je vaker, dat voeding niet uitmaakt. Zelf had ik sinds mijn 14e acne, tot voor kort nog en ik ben nu 33. Sinds ik vorig jaar geen chocolade en geen koemelk meer eet/drink ben ik er helemaal vanaf.
Vond het toch jammer dat ik er 10 jaar eerder vanaf had kunnen zijn als ik had geweten dat het toch wél met voeding te maken kan hebben. Het zal misschien niet vaak door voeding komen maar sluit het niet bij voorbaat uit!

Nicky Lohs
07-12-2012 om 18:01
Niet helemaal deftig geschreven zie ik maar de strekking zal wel duidelijk zijn

Fiorucci
07-12-2012 om 18:17
Dat kan nicky
Mijn vader kreeg, ook op latere leeftijd, hevige acne van melk.

Elisa Gemani
07-12-2012 om 18:53
Voeding
Uiteraard kan je last van acne krijgen als je intolerant bent voor bepaalde voedingsmiddelen als koemelk, varkensvlees etc. Acne is dan een van de vele symptomen. Maar als je geen voedselintolerantie hebt is er geen enkele relatie tussen voeding en acne. Soms krijgen mensen acne van bijv. sojaproducten maar dit heeft dan weer te maken met de invloed op de hormoonhuishouding.

ijsvogeltje
07-12-2012 om 19:41
Toch wel
Puberzoon heeft behoorlijk wat puisten. Als hij een keer flink chocola eet, dan weet je zeker dat hij de dagen erna een toename heeft van puisten. Soms gunt hij zichzelf wat 'gezonde dagen' (geen frisdrank, veel water drinken) en dan nemen de puisten af. Hier zien we dus wel een verband.
Verder vooral goed schoonhouden, doet hij dat al? Mijn zoon gebruikt 2x per dag een reinigingsgel 'voor de jonge huid'. Soms een 'diepreiniger' (ook voor pubers), maar alleen als hij geen open puistjes heeft.

Marie
07-12-2012 om 23:22
Schoonheidsspecialiste
Hoi
Een behandeling bij de schoonheidsspecialiste helpt ook heel goed (en ja daar gaan ook wel jongens naar toe).
De schoonheidsspecialiste kan hem ook tips geven hoe hij zijn huid goed kan onderhouden.
succes

jessica 5
08-12-2012 om 00:57
Ook hier schoonheidsspecialiste
Zoon 15 heeft ook ernstige acne. Onze zorgverzekering vergoed 500 per jaar voor een acne behandeling. Zoon heeft nu twee behandelingen gehad. En hij krijgt daar een goed advies hoe hij het beste zijn huid kan reinigen. Bij de intake is ons verteld dat het niet bewezen is dat acne te maken heeft met voeding.
Het advies is vooral niet die puisten uit te knijpen, daardoor wordt het alleen maar erger en komen er littekens die dus nooit meer weggaan.

Mona
08-12-2012 om 11:52
Inderdaad
Ja ik lees ook altijd dat het niet met voeding te maken heeft, maar we merken hier echt verschil tussen wel/geen chocola. Onlangs had echtgenoot een hele zak met chocolaatjes opgegeten (wat hij nooit doet) en ja hoor, heleboel puisten (terwijl hij dat nooit heeft)
Verder inderdaad schoonhouden met milde produkten en zoon doet hier iedere dag een schoon kussensloop om zijn kussen, dat las ik eens ergens. (weet niet of het effect heeft, tot nu toe niet echt)
Heeft pindakaas een slechte invloed op je huid? (dat is eigenlijk het enige vette wat zoon eet)

josephine*
08-12-2012 om 16:16
Zalfje
Mijn dochter heeft een zalf/gel op recept van de dokter. Het duurt een paar weken, maar vanaf toen heeft ze een lelieblank huidje
Als je benieuwd bent kan ik het voor je opzoeken.

Fiorucci
08-12-2012 om 16:49
En hier...
Zoon houdt zijn huid schoon met producten van Etos, betaalbaar en milder dan Clearasil ed. Hij had eens wat last van acne op zijn borst, daarvoor kreeg hij een zalfje van de huisarts.

Vic
08-12-2012 om 19:15
Josephine
Ik ben wel heel benieuwd naar de naam van dat zalfje. Mijn dochter heeft slechts af en toe een puistje, maar ik had er vroeger zelf wel veel last van. Via de dermatoloog heb ik van alles gekregen tot aan vitamine A-zuur en roaccutane aan toe. Uiteindelijk ben ik er door de Diane-pil vanaf gekomen, maar dat is voor jongens natuurlijk geen optie.

Knutselkei
09-12-2012 om 11:37
Ja die heeft dochter ook
eryacne, een soort antibioticazalf. Ze kreeg ook differin maar kon daar niet zo goed tegen, veel schilfers en rode plekken.

Mona
09-12-2012 om 13:14
Lilian
Hee, dochter had ook differin, kon er wel iets beter tegen (ook wel ietsje schilferig) maar ik had laatst ook een beetje bij zoon gebruikt maar hij kon er zéker niet tegen. (ook schilfers en rode plekken) en ik had het echt met een wattenstaafje alleen op de puistjes gestipt.
Dat eryacne, kan je dat alleen op recept krijgen? En dat is dus milder en werkt wel net zo goed?

Fiorucci
09-12-2012 om 18:18
Mona
Ja, volgens mij is het alleen verkrijgbaar op recept. Je smeert er ook niet de hele huid mee in, maar echt alleen de ontstoken puistjes. Het is een doorzichtige gel, waarvan je heel weinig nodig hebt.

Knutselkei
09-12-2012 om 19:53
Mona
ja dochter moest daar eerst( in het begin dus) wel dr hele gezicht mee in smeren maar nu nog alleen de rode puistjes. Werkt echt heel goed.
De Differin was voor de grote meeëters. Die haal ik nu meestal zelf weg met een kromme puntpincet, dan pak ik het harde velletje wat eruit steekt en trek daaraan en dan popt" ie er in zijn geheel uit.Is een handigheidje.

Kim Groothof
10-12-2012 om 10:20
Slakkenslijmgel
Het enige wat bij mij en mijn zoons echt werkt: slakkenslijmgel. Van alles geprobeerd, maar het meeste had een averechtse werking. Gaan googlen op wat wel helpt en we kwamen uit op slakkenslijmgel (geen grapje). We gebruiken de goedkope potten van de action, onopvallende witte potten met roze etiket met gouden opdruk. Voelt heerlijk op je huid en de huid wordt er binnen de kortste keren rustig van. Google er maar eens op. Wij gebruiken het nu ongeveer een half jaar schat ik. Ik had zelf nog zeer geregeld last van acne en heb nog nooit zo'n zuivere huid gehad als nu, alles is weg.

ilonka
10-12-2012 om 12:10
Hier ook
slakkengel.
Ook inderdaad van de Action.
Sinds september en het scheelt echt. Behalve als ze ongesteld moet worden, dan is het wat erger.
Maar we zagen het verschil binnen 2 weken.

Marij de Vries-Zijlstra
11-12-2012 om 14:08
Rozenwater
hoi,
ik heb last van couperose en rosacea, dus vaak dikke ontstekingen in mijn gezicht. De laatste tijd gaat het stukker beter! Ik maak mijn gezicht schoon met cleansingmilk en/of warm water en daarna met wattenschijfjes met rozenwater. Te koop bij Het Kruidvat. Op ontstoken puistjes smeer ik 's avonds een dikke laag Sudocreme (ja, die billenzalf), te koop bij o.a. de Etos. De beste tip die ik ooit heb gehad; kom niet aan je gezicht met je vingers, ook niet om te krabben of te pulken. Er zitten nl. veel bacterieen aan je vingers. Succes!