

Huis, Tuin en Keuken

Vogeltje
14-06-2014 om 11:32
Zijn zwaar beschadigde postzegels nog geldig?
Iemand heeft de lade opengelaten, wat hier niet kan, want mijn vogeltje (een agapornis) vliegt altijd vrij rond. Ook als we er niet zijn. Iedereen zou er op moeten letten. Maar helaas vandaag dus even niet.
Zojuist is hij dus fijn bezig geweest in de la. Ik was een uurtje weg en verder niemand thuis. En hij heeft een rol postzegels flink beschadigd. Sommigen zijn er voor meer dan de helft met hapjes. Hij heeft er zeker 20 flink te pakken gehad en nog een paar met een hapje.
Kan ik deze nog gebruiken? Ze zijn op zich wel compleet (met wat puzzelen). Maar als ze echt niet mogen kan ik dan ze dan evt omruilen ofzo?
Anders is dit wel heel erg balen, want er zit best een hoop geld in zo'n rol zegels.
Degene die de la open heeft gelaten (een van mijn kinderen) krijgt sowieso nog een preek van me.

Maaike
14-06-2014 om 18:28
Gewoon doen
Gewoon puzzelen en gebruiken. Als de ontvanger al een strafporto kaart krijgt moet hij die gewoon negeren en de tweede brief ook negeren en dan hoor je er niets meer over.

Yvonne
16-06-2014 om 14:59
Maaike dat is veranderd
wanneer er nu te weinig of geen porto op zit krijg je een kaartje van post.nl met medeling dat ze een poststuk voor je hebben en wanneer je dit wilt ontvangen moet je ontbrekende porto op dat kaartje plakken en terug sturen. Daarna ontvang je pas het poststuk

Jasmijn
16-06-2014 om 17:11
oh onlangs nog wel
Ik heb onlangs nog zo'n kaartje gekregen, ging over een poststuk waar trouwens wél genoeg postzegels opzaten (ben de brief nog speciaal opnieuw gaan na-wegen) dus heb niet betaald. En heb inderdaad de vervolgkaartjes ook genegeerd. Dit is een maand of 3 geleden en ik heb niets meer gehoord.

Maaike
17-06-2014 om 09:32
Yvonne
Dat is complete onzin, daar heeft postnl helemaal het geld niet voor en het is verboden. Ze mógen geen post achterhouden voor een boete. Het is helemaal idioot omdat de geadresseerde er niets aan kan doen. Dat is ook de reden dat ze post niet terugsturen naar de afzender als de post niet voldoende gefrankeerd is (dan krijgt de geadresseerde de post wellicht te laat).

carootje
17-06-2014 om 09:43
geen onzin, gebeurt wel
laatst ook zo'n kaartje ontvangen, moest eerst betalen (er zat 1 postzegel op de kaart terwijl er twee op hadden moeten zitten, en nu moest ik het bedrag van 3 postzegels overmaken!!!) en dan zou ik pas de het poststuk krijgen.
Ik kon het online bekijken, en had het bedrag er niet voor over, dus nooit gedaan. post ook nooit ontvangen dus.

Hanne.
17-06-2014 om 10:47
dit zegt postnl
Gek dat dat gebeurt, postnl zeg nl dat ze nooit een zending achter houden. Misschien een andere bezorgdienst geweest?
-----------------
Ontvangt u binnenlandse post waarop geen of niet genoeg postzegels zijn geplakt? Als de afzender niet bij ons bekend is, dan vragen we ú daarvoor te betalen. Indien de afzender bekend is worden de kosten bij de afzender in rekening gebracht.
Altijd zal het poststuk worden verzonden. Dat doen we om vertraging van de post te voorkomen. U kunt ondergefrankeerde post weigeren. U hoeft dan de verschuldigde kosten niet te betalen.
http://www.postnl.nl/versturen/postzegels/portokosten-bij-onderfrankering/

Vogeltje
17-06-2014 om 11:44
Ik weet het dus nog niet
Als ik er op Google kom ik allerlei filatelie pagina's tegen.
Ik ga ze gewoon gebruiken, maar niet voor heel belangrijke post. Hopelijk komen mijn brieven wel gewoon aan.

Maaike
17-06-2014 om 18:56
carootje
Volgens mij heb je het verkeerd begrepen. Postnl mag helemaal geen post achterhouden. Zo'n boetekaart kun je ook krijgen nadat je de post al een dag of wat eerder hebt gehad.

Maaike
17-06-2014 om 22:22
Rondgevraagd
Ik heb rondgevraagd maar niemand bij postnl weet van dit systeem. Toch vreemd.
Was het soms bij een concurrent ofzo?

Yvonne
20-06-2014 om 06:27
Maaike
Geen onzin Maaike ik heb het zelf gezien. Ik ben kraamverzorgster en een cliënt van mij kreeg zo'n kaartje van post.nl.

Maaike
20-06-2014 om 08:27
maar
Echt geen enkel iemand bij postnl weet het. Heb je het niet verkeerd begrepen of was het van de concurrent?
Er zijn alleen kaartjes die voor of na de post al binnenkomen, postnl mag echt de post niet vasthouden van de overheid.

PBZ
20-06-2014 om 09:39
Wel bezorgd
Hier een postnl bezorger
Niet of onvoldoende gefrankeerde post wordt gewoon bezorgd. Vaak zit er dan een stempel op met tekst "frankering gecontroleerd". Een dag of wat later krijgt de ontvanger (of verzender indien bekend) een kaartje met verzoek de portokosten plus toeslag te betalen.
Op dit kaartje staat inderdaad dat je het betreffende poststuk online kunt bekijken. Maar het is dan al bezorgd.
Ik heb nog nooit een kaartje gezien dat de post -niet- bezorgd wordt totdat porto betaald is, maar ik ga 't in de gaten houden. Wordt vervolgd.

Vogeltje
20-06-2014 om 11:45
PBZ maar weet jij of beschadigde zegels mogen?
Dat was namelijk mijn vraag....

Wilgenkatje-
20-06-2014 om 15:54
gewoon doen
volgens mij is er niks aan de hand als je kunt zien dat het een ongestempelde postzegel is.
Voor filatelisten zijn zulke door je vogeltje mishandelde zegels waardeloos, maar daar gaat het nu niet om.
Reageer op dit bericht
Op dit topic is al langer dan 4 weken niet gereageerd, daarom is het reageerveld verborgen. Je kan ook een nieuw topic starten.