Het forum van Ouders.nl is een online community waar iedereen respectvol met elkaar omgaat. Het forum is er voor ouders met vragen over opvoeding, ouderschap, ontwikkeling, gezondheid, school en alle andere dingen die je als ouder tegenkomt in het leven.
11-01-2009 om 00:30
Waar komt in hemelsnaam de term 'kwaadaardig' vandaan?
Goedaardig en kwaadaardig...wat is er aardig in het verhaal 'kwaadaardig'???
In het Italiaans heet het 'benigne' (net als in het Latijn) = goedaardig en daarin zit het woord 'bene' = goed.
'Maligne' betekent kwaadaardig, naar het woord 'male' = niet goed of slecht/fout
http://nl.wikipedia.org/wiki/Benigne
Maar wie heeft dan in hemelsnaam verzonnen dat het in het Nederlands 'kwaad-aardig' moet heten??? Wie bedenkt nou zoiets???
groetjes, Sophie.
11-01-2009 om 00:54
Kwaadaardig
Kwaadaardig = kwaad (slecht) van aard / goedaardig = goed van aard, d.w.z. slecht/goed van natuur.
Heeft met 'aardig' in de zin van 'vriendelijk/innemend' o.i.d. dus niet veel te maken (al zal er wel een etymologisch verband zijn)
11-01-2009 om 08:34
Sophie
Aardig betekent hier niet 'vriendelijk, leuk', maar aard = karakter. Kwaadaardig is dus kwaad van karakter.
11-01-2009 om 10:58
Fiets
Sophie:
"Maar wie heeft dan in hemelsnaam verzonnen dat het in het Nederlands \'kwaad-aardig\' moet heten??? Wie bedenkt nou zoiets???"
Tsja, wie heeft het woordje fiets bedacht, of tafel?