Otilia
15-05-2009 om 13:09
Ik zoek nor@! leonardoschool
Beste Nor@, uit een draadje van afgelopen maart maak ik op dat jij kinderen hebt die Leonardo-onderwijs volgen. Omdat mijn oudste zoontje op school nogal hard gaat, voelen we ons voor de opdracht geplaatst passend onderwijs voor hem te vinden. Graag zou ik daarom van jou wat ervaringsverhalen horen over jullie Leonardo-school. Zou ik jou mogen mailen?
Met vriendelijke groet
Otilia
Otilia
20-05-2009 om 16:03
Laat ik het anders stellen...
Ik ben op zoek naar ouders die ervaring hebben met Leonardo-onderwijs, dan wel het opzetten van een Leonardo-afdeling in hun eigen gemeente. Ik heb al geprobeerd via de Leonardostichting en een gespecialiseerde nieuwsgroep met ervaringsdeskundigen contact te leggen, maar dat blijkt lastig (mail komt niet aan, om maar iets te noemen). Van dit forum begrijp ik dat er ouders zijn die me misschien verder kunnen helpen, dus als iemand zich geroepen voelt te reageren dan wel een tip voor me heeft hoe ik de juiste mensen wel kan benaderen: ik hou me van harte aanbevolen. Alvast dank voor de moeite!
Met vriendelijke groet
Otilia
Hes@
20-05-2009 om 18:01
Hiq-forum
Hoi Otilia,
heb je het HIQ-forum al geprobeerd? Je mag mij wel mailen: [email protected]
groet,
Hes@
Nor@
20-05-2009 om 22:21
Hier ben ik!
en een heel oud email adres stond erbij!
Sorry, nu het goede!
je mag me natuurlijk mailen!!
gr Nora
Otilia
21-05-2009 om 09:44
Dank!
Ik neem zsm contact met jullie op. Nor@, jouw adres moet ik zien te achterhalen. Hopelijk wil de redactie het me geven. Tot gauw!
Otilia
Nor@
22-05-2009 om 09:29
Otilia
mijn emailadres staat er nu goed in!
Hopelijk kunnen ze mijn emailadres aan je geven, ik wil het liever niet hier neerzetten,
ik "spreek" je,
gr Nora
Rosanne
28-05-2009 om 20:36
Zelfde vraag
Ook wij zijn op zoek naar een meer passende school voor onze slimme dochter. We hebben haar aangemeld voor de leonardoschool . Op de informatieavonden hoor je alleen de verhalen vanuit de school, en ik zou graag wat ervaringsverhalen van andere ouders horen.
groet,
Rosanne
Minilot
29-05-2009 om 20:39
Rosanne
Hoi Rosanne
Heb je specifieke vragen of meer algemeen? Bij ons zit het eerste jaar er bijna op en je merkt dat het er heel wat praktische opstartproblemen zijn (geweest). Er kan niet in een jaar een perfecte school zijn, al willen de leraren en ouders dat wel heel graag. Vooral het grote niveauverschil tussen de 16 kinderen vraagt heel veel improvisatie en flexibiliteit van de leerkracht.
Groetjes, Lot
Lilian2
31-05-2009 om 22:51
Hier een heel tevreden ouder...
... van twee meiden op de Leonardoschool in Gouda.
Een geschenk uit de hemel, onze school. Er zijn drie groepen, volgend schooljaar komt er een vierde en ze hebben nog een wachtlijst voor een vijfde.
Niet alle Leo's zijn zo goed als de onze. Net als bij alle scholen is het sterk afhankelijk van leerkrachten en directie. Natuurlijk is niet alles perfect. Da's logisch.
Als je overweegt je kind naar een Leonardoschool te doen, maak dan in ieder geval een afspraak met directie en/of leerkracht. Vraag wat hun beleid is. Het is zó belangrijk dat je kind wordt doorgetoetst tot C-niveau! Bij ons was het tot frustratieniveau, ze waren het op een gegeven moment helemaal zat. Het gevolg hiervan is dat het daadwerkelijke niveau en de hiaten exact bepaald kunnen worden.
Vraag ook of er klassenoverstijgend gewerkt wordt. Dit is echt heel belangrijk!! Zo krijgt je kind nl. pas echt passend onderwijs. Het niveauverschil kan heel groot zijn. Op het forum van hiq.nl kun je een schat van informatie vinden. Succes!
Elisabeth1
01-06-2009 om 14:32
Doortoetsen
hoi Lilian,
bedoel je dat het ook belangrijk is dat je kind doorgetoetst wordt als hij naar het Leonardo onderwijs gaat?
Mijn zoon gaat komend schooljaar ook naar het Leonardo en eigenlijk weet ik niet eens heel veel over het hoe en wat. A.s. donderdag heeft hij een intake ochtend en eigenlijk hoop ik daarna meer te horen.
groeten, Lize
Lilian2
02-06-2009 om 17:32
Lize
Ik bedoel dat je kind de eerste maanden op de Leonardoschool uitgebreid doorgetoetst moet worden. Pas dan kunnen ze zijn niveau bepalen. Bij ons werd dat zo goed gedaan, ze hebben er mega-veel energie in gestoken. Resultaat is dat kinderen zich veel beter voelen, want ze hoeven geen dingen te doen die ze allang hebben gehad. Instructie wordt gegeven over dingen die ze nog moeten leren.
Verder is het handig als de kinderen wordt verteld wat het nut van herhalen in de vreemde talen is (wordt nog wel eens vergeten). Vaak vinden ze het saai als er lessen herhaald worden, maar ja, dat heb je met talen. Of je nu hb bent of niet. Uitspraak moet je ook leren, zit er ook niet na een of twee keer in.
Kijk maar op hiq.nl Lize, ook op het forum. Echt, een schat aan info!
Veel plezier en succes voor je zoon. Hier is het een heerlijkheid!
Elisabeth1
05-06-2009 om 18:18
Lilian
hoi Lilian,
dank je wel voor je reactie! Wat fijn dat een kind op het Leonardo eerst wordt doorgetoetst, dat is inderdaad de enige manier om te kijken welke stof beheerst wordt.
Bij de intake ochtend ben ik nog niets wijzer geworden en ook op internet hoor ik wisselende verhalen, iedere Leonardo is anders lijkt het wel.
Ik zit inderdaad al een poosje op het forum van hiq, daar vind ik veel herkenning. Ik vind het allemaal wel heel spannend!
groetjes, Lize
ishtar
05-06-2009 om 21:50
Welke regio hebben jullie het over?
Vandaag het advies gekregen dat onze zoon ook beter af zou zijn op een Leonardoschool. Maar Zeist zit al vol (2 klassen zelfs), en in Amersfoort zijn ze nog aan het orienteren. Zijn er nog meer geinteresseerden in deze regio?
freline
05-06-2009 om 22:16
Huizen
er is een initiatief in Huizen. In de loop van volgend schooljaar hopen ze van start te gaan. Er zijn echter al vele aanmeldingen, die op volgorde van binnenkomst worden behandeld. Ik weet niet of dat nog te bereizen is voor je? Amersfoort is dacht ik echt nog in het beginstadium, maar dat biedt misschien meer mogelijkheden als je je snel aanmeldt.
Daarnaast is er een plan in Hilversum, maar dat laat zeker nog 2 jaar op zich wachten.
freline
ishtar
05-06-2009 om 22:27
Ik begreep over amersfoort
dat ze halverwege 2010 willen starten, als het van de grond komt. Ik ga ook zeker naar de informatieavond daar.
Huizen zou te bereizen zijn, maar lastig (veel file die kant uit) en Amersfoort is maar 5 km van mijn huis. En na een jaar wisselen is geen optie![]()
Mari
05-06-2009 om 23:21
Ishtar
Ik heb het uit heel goede bronnen, Zeist zit niet echt vol. Ik ken iemand die een kind daar heeft geplaatst, ze zit ook met een jongere kind. Nu heeft die school gevraagd om dat kind ook te testen om die een plek te kunnen geven. Moeder erg verwonderd. Ze willen kennelijk een jongere en een oudere klas. Oudere klas zit vol, voor jonge kinderen dus nog niet. Dus hoe oud is je kind?
ishtar
06-06-2009 om 00:22
Mari
Mijn zoon is 8. Degene die ik gesproken heb, is betrokken bij de oprichting in Zeist. Hij kan daar helaas niet komen. Het advies was om Amersfoort flink te 'promoten'
Dat zou de grootste kans van slagen hebben. Ook Huizen heeft hij genoemd, maar dat heeft niet onze voorkeur.
Nor@
06-06-2009 om 10:29
Maar...
als jullie het over Zeist hebben, hebben jullie het dan over Huis ter Heide?
Daar gaat de Leonardo na de zomer van start!
gr Nora
Lilian2
09-06-2009 om 09:07
Ishtar
Mijn advies: heel snel aanmelden bij Amersfoort! Dan weet je dat hij daar in ieder geval binnen de eerste 16 valt. Je gaat geen verplichting aan, maar bent in ieder geval wel op tijd. Meestal beginnen ze met twee klassen trouwens.
Lilian2
09-06-2009 om 09:15
Elizabeth
Spannend, hè?! Als ik jouw verhaal lees, denk ik weer terug aan een jaar geleden. Ik was helemaal hyper van binnen, vond het zó spannend en tegelijkertijd sensationeel!
Ik heb je al gespot op het forum van hiq. Misschien eens een 'in het wild' afspreken? Succes daar in Rotjeknor!
Groetjes,
Lilian
ishtar
09-06-2009 om 09:44
Nor@ en lilian
Nor@, ik denk wel dat ze Huis ter Heide bedoelen. Zeist klinkt net wat bekender.
Lilian, ik heb er net heen gebeld. Dank voor je advies. Ik wist eigenlijk niet goed wat te doen, maar dat komt meer door de tegenstelling in zijn testresultaten (WISCIII 106, Raven>130), het advies van de tester, en de toelatingseisen die het Leonardo zelf stelt.
Salie
09-06-2009 om 21:43
Ishtar en anderen
Hoi Ishtar,
Eerst even ot, de hortensia's doen het goed hoor.
)
Heb jij nu gebeld met de leo voor in Amersfoort? Wij hebben ook interresse. Weet alleen van een info avond op 23 juni. Heb daarover al een mailtje gestuurd, maar nog niks gehoord verder.
Weet iemand dat, kan je al iemand inschrijven voordat er uberhaupt een info-avond is geweest?
Er is voor Amersfoort nog weinig bekend.
Gr. Salie
ishtar
09-06-2009 om 22:16
Salie
Fijn dat de hortensias het doen.
Ii heb idd Amersfoort gebeld. Je kan je nog niet inschrijven. Informatieavond gaat door, daat kun je je als belangstellende inschrijven en dan krijg je bericht over wanneer de inschrijving begint. Hij verwachtte dat dat rond de herfstvakantie zou zijn.
Elisabeth1
10-06-2009 om 09:44
Lilian
hi Lilian,
het is inderdaad spannend, ik hoop zo dat het allemaal goed gaat. De communicatie met Leonardo op dit moment vind ik erg slecht, geen reactie op mailtjes, geen duidelijkheid over komend jaar. Maarja, ik wacht maar even af...Wij hebben de luxe dat het op onze eigen school is, dus mocht het allemaal niet lukken, is er geen man over boord. Fijn dat jij helemaal enthousiast bent! In welke groep(en) zit jouw meiden?
Wat is 'in het wild'?
grtjs, Lize
Anne*
11-06-2009 om 10:00
Leonardo omgeving nijmegen?
Wie kan mij wegwijs maken in de mogelijkheden voor Leonardo-onderwijs in de omgeving van Nijmegen? Ik kan er niets over vinden, maar hoor dat er initiatieven zijn in Molenhoek, Malden en/of Nijmegen zelf?
Alle info is welkom!
groet Anne
ishtar
11-06-2009 om 11:00
Anne
op de site van de Leonardostichting staat dat ze schooljaar 2009-2010 in Nijmegen starten met Leonardoonderwijs. http://www.leonardostichting.nl/scholen/scholen/gelderland.html
In 2 scholen zelfs.
ijsvogeltje
11-06-2009 om 21:37
Ishtar
Ik las dat je je oriënteert op Amersfoort. Ik hoorde toevallig vandaag dat in Soest komend jaar een groep start op de daltonschool. Misschien iets voor jullie?
saar71
11-06-2009 om 22:24
Amersfoort
Msschien heb je hier wat aan. Stond vandaag in de krant.
http://www.ad.nl/amersfoort/3280911/School_voor_slimmeriken.html
groet Saar71

