

Relaties

Anke
05-07-2009 om 23:17
Verbieden game mee op vakantie?
Mijn man is, volgens mij, echt verslaafd aan spelletjes op zo'n klein handcomputertje/agendatje, weet niet eens hoe het ding heet.Volgens hem is hij niet verslaafd, want hij kan er zo mee ophouden, jaja.
Hij heeft er ook enkele boeken inzitten trouwens
Idere avond gaat hij aan de tafel zitten met dat ding, urenlang. Ik kijk wat t.v, lees wat, doe nog wat met de kidneren, maar hij komt er al helemaal niet meer bij zitten. ook als hij thuiskomt van zijn werk, gaat hij met dat ding of achter de krant. Er is totaal geen contact meer mogelijk.
Nu gaan we binnenkort met ons gezin 3 weken op vakantie. Leuk. heb ik zin in. Hij wil dat ding dus meenemen, heeft al nieuwe spellen er op gezet speciaal voor de vakantie, maar door dat ding hebben we bijna geen contact meer met elkaar of hij met de kinderen. Ik vind het afschuwelijk! ik mag er niets van zeggen, het is zijn manier van ontspannen en zo zegt hij: jij leest toch ook boeken in de vakantie? Klopt, maar niet alleen maar, 's avonds in bed wil ik wel graag lezen.
Kan ik hem verbieden dat ding mee te nemen? Ik vind het ook nog eens een superslecht voorbeeld voor de kinderen, die nemen ook geen computerspelletjes mee.
Hoe pak ik dat aan?

Guinevere
06-07-2009 om 20:39
Kan kapot
Hmmm, als het zoó'n hardnekkig probleem is, dan kan het apparaat altijd nog per ongeluk kapot gaan. Of alleen de oplader, da's iets minder drastisch. Of nog iets minder drastisch: leg uit hoe je het contact met hem mist en spreek af dat hij óm de avond niet speelt.

cecile_s
11-07-2009 om 22:55
Verslaving...
dus ben bang dat manlief helemaal geen afspraken wil maken die hem beperken in het uitoefenen van zijn verslaving.
Wat je zou kunnen proberen is om je zorg met hem te bespreken dat je het idee hebt dat hij niet meer zonder kan (noem het woord verslaving misschien maar niet, reageert hij vast ontkennend op). En dat je contact met hem en contact tussen hem en kinderen mist. En of hij - al voor de vakantie - wil laten zien dat hij wel zonder kan, door het 2 dagen niet te doen (of desnoods 1 dag), of zoiets.
Als hij dat doet en kan volhouden, dan kan je daarna afspreken dat hij het op vakantie een max tijd per dag of om de dag doet. Of misschien ook expliciet afspreken dat hij x tijd per dag iets met de kinderen doet (zodat jij even tijd voor jezelf hebt) - als je het vertrouwen hebt dat hij oplet dat ze niet verdrinken en niet toch weer gaat spelen...).
Als hij dat niet wil doen, denk ik dat je met een verslaafde te maken hebt en zal hij er iets aan moeten doen. Als hij dat op aandringen van jou niet hulp wil zoeken, zou ik maar eens bij specialisten navragen hoe jij daarmee om moet gaan.
Moeilijk hoor. Veel sterkte! Ik denk wel dat je nu echt een grens moet trekken. Volgens mij ben je daar ook wel echt aan toe.
Cecile

Anke
12-07-2009 om 20:14
Antwoord
Ik heb het er wel over gehad met mijn man. Ik wil gewoon niet dat hij de hele vakantie zit spelletjes te doen op dat dingetje! Bovendien is het ook geen goed voorbeeld voor de kinderen. De kinderen en hij, en hij dus ook op zijn werk, zitten hier thuis best lang achter de computer. Daarom alleen al is het heerlijk om 3 weken met vakantie te gaan. 3 weken geen computers, spelletjes in je eentje en zo. Gewoon tijd en aandacht voor elkaar!
Maar hij zei dat hij in de vakantie toch wel zelf mocht weten wat hij ging doen. Nou dat vind ik dus niet!
Ik wil eigenlijk gewoon dat hij dat ding niet meeneemt!
Maar ja, wij ( de kids en ik) nemen ook boeken mee, maar goed, daar lezen we ook niet de hele dag in, meestal 's avonds voor het slapen.
Ik denk er over om het zelf uit zijn tas te halen en niet mee te nemen!

cecile_s
12-07-2009 om 23:06
Anke
Ik snap je reactie volkomen, maar als hij verslaafd is zoals ik vermoed (uit jouw beschrijving) wordt hij, als je dat doet heel boos en/of koopt hij gewoon daar een nieuwe. Maar goed, je kan het natuurlijk proberen.
Heb je nog niet met hem erover gesproken dat je bezorgd bent dat hij niet zonder kan? (oftewel verslaafd eraan is?)En of hij niet wil laten zien dat hij wel zonder kan (als ik het maar een paar dagen)?
Laat je weten hoe het afloopt? Wanneer gaan jullie met vakantie?
Cecile

Anke
12-07-2009 om 23:20
Ja, ook al over gepraat.
Ik heb er al wel met hem over gepraat en ook dat ik vermoed dat hij er toch wel verslaafd aan is. Maar dat ontkent hij gewoon. Hij zegt dat ik ook de hele avond t.v. kijk.
Ik kijk vaak t.v. met de kinderen. Dan is t.v. kijken iets gezelligs, iets wat je samen doet. En zo'n spelletje is iets wat je alleen doet. Nu zit ik boven en hij zit weer de spelletjes te doen. Ik wil er niet naastzitten, irritant gewoon.
Een nieuwe kopen is geen optie, dit ding was heel duur. Zijn agenda zit erin, je kunt er meer internetten en hij heeft er ook een aantal boeken in. Misschien kan ik de oplader zoek laten raken? We gaan over een week weg.

Mathilde
13-07-2009 om 13:42
En als je nou eens
iets positiefs met hem afspreekt? Wat zou je 's avonds graag samen met hem doen of in je vakantie? Heel concreet. Bijvoorbeeld samen boodschappen doen of een wandeling maken of even naar het zwembad. Ik noem maar wat. Dan maak je daar een afspraak over, zoals 'ik wil graag een keer per dag met jou een kwartier gaan zwemmen'. En dan moet hij automatisch zijn spelletje laten voor wat het is .
Mathilde

rowan
14-07-2009 om 10:07
Afleiding zoeken
Afleiding voor hem zoeken met dingen die je samen kan doen, lijkt me een goed idee. Een voorstel om lekker samen te wandelen of iets te drinken, kan hij toch niet weigeren met de stelling dat hij wil computeren?!
Kan me wel goed voorstellen dat je dat ding stuk wil maken. Je wilt de discussie uit de weg gaan en hem laten zien dat hij best zonder kan en dat het ook leuk is zonder dat ding. Misschien zelf leuker. Probeer het toch eerst met praten, want als hij ontdekt dat jij hem stuk hebt gemaakt (of de oplader) dan zal hij helemaal woest zijn.
Rowan

Terpi
14-07-2009 om 22:46
Helaas naief...
... ik heb dit draadje gelezen en kan me er helaas alles bij voorstellen hoe je je voelt Anke.
De tip van afleiding zoeken klinkt heel aannemelijk maar als manlief ver genoeg heen is komt de computer toch echt voor de vrouw. In elk geval bij mij was dat zo! Het heeft even geduurd voor ik doorhad dat ik echt na de computer kwam op het prioriteitenlijstje, evenals de kinderen, maar dat heeft wel onze breuk veroorzaakt uiteindelijk. Mijn ex koos rustig voor de computer en had geen interesse in leuke dingen met mij.
Groet Terpi (heeft minder functies dan de computer, dat wel)

Anke
15-07-2009 om 13:56
Ja, ben ik ook wel een beetje bang voor
Lieve mensen, bedamkt voor de tips. Praten erover is moeizaam, hij is ten eerste geen prater en ten tweede zegt hij iedere keer dat hij echt niet verslaafd is en best zonder kan. Maar het ding moet dus wel mee op vakantie!
Ik vind het ook nog eens een superslecht voorbeeld voor de kinderen. Heb ik hem ook gezegd, maar hij haalt dan zijn schouders op en mompelt dat het wel meevalt.
Ik heb gezegd dat ik wil dat hij het niet meeneemt op vakantie, maar zijn antwoord is dan: jij neemt toch ook boeken mee. Het is zijn manier van ontspannen, maar het gaat mij veel te ver.
Ik denk dat niet meenemen het beste is, in plaats van compromissen afsluiten e.d.
Maar misschien is het toch al te ver en het lijkt er nu ook al op dat hij wel verslaagd is. komt thuis van het werk, gaat krant lezen en daarna spelletjes. Na het eten weer de spelletjes. Als ik er wat van zeg: jij kijkt toch ook t.v.? Gisteravond vroeg ik of hij even mee wou een rondje fietsen, de kinderen kunnen wel een uurtje alleen blijven, zijn oud genoeg. nee, hij was moe en toen ik thuiskwam hoorde ik het kastje dichtklikken waarin hij dat ding bewaart. ook als ik in het weekend beneden kom, als ik wat later opsta, dan stopt hij het ook snel weg. hij weet dus wel dat ik het liever niet heb...
Ik begrijp sowieso niet dat je aan zulke simpele spelletjes verslaafd kan raken.

Genista
15-07-2009 om 15:45
Anke
Beetje offtopic, de rest heeft al goede tips gegeven. Maar jij schrijft: "Ik begrijp sowieso niet dat je aan zulke simpele spelletjes verslaafd kan raken." => Het is een bekend fenomeen dat je aan zulke simpele spelletjes verslaafd kunt raken. Patience en Freecell bijvoorbeeld zijn verslavingsgevoeliger dan je denkt.