Het forum van Ouders.nl is een online community waar iedereen respectvol met elkaar omgaat. Het forum is er voor ouders met vragen over opvoeding, ouderschap, ontwikkeling, gezondheid, school en alle andere dingen die je als ouder tegenkomt in het leven.
19-09-2011 om 18:24
Wij zijn nog nooit naar Italie geweest,maar volgend jaar lijkt het ons leuk om er naar toe te gaan.
We hebben het plan gevat om een week Toscane te doen, en een week aan het Gardameer, omdat iedereen daar altijd zo enthousiast over is.
We willen aan het Gardameer op een camping, heeft iemand tips... welke kant je het beste kunt etc, etc... namen van campings mag ook, wij houden van campings waar wel wat te beleven valt, maar niet overdreven.
19-09-2011 om 19:32
Zoover
Kijk vooral even op zoover, naar de beoordelingen van de campings, er is veel verschil.
Er is een gardameerforum op internet, kun je ook veel tips vanaf halen.
Malcesine vind ik zelf een van de mooiste dorpjes, je waant je in de middeleeuwen in die kleine leuke straatjes, compleet met oud kasteel/ruine. En ook Lazise en Sirmione, die plaatsjes hebbeb dezelfde sfeer. Limone, eigenlijk aan de overkant van Malcesine, idem. Er zijn heel veel campings, in vele soorten en maten.
Wij zijn op camping San Francesco geweest, goede sfeer en zeer kindvriendelijk. Ligt bij Sirmione, met uitzicht op het kasteel.
In Malcesine is een kabelbaan omhoog, kun je de bergen in, prachtig! Er vlakbij via allerlei kleine tussendoor weggetjes vind je ook het 'balkon van het Gardameer'. Een klein pleintje wat hoger in de bergen achter een kerkje vanwaar je prachtig uitzicht hebt over het Gardameer.
Via de Autostrada zit je ook zo in Venetie, en Verona is ook dichtbij. Erg leuke uitstapjes.
Wees je er wel van bewust dat het in het hoogseizoen megadruk is daar en je vaak in de file staat op de weg rondom het Gardameer. Maar het is zeker een aanrader, wij vonden het er heerlijk.
20-09-2011 om 15:59
Het gardameer, geweldig!
Wij gaan bijna ieder jaar naar het Gardameer. Dit jaar helaas niet maar volgend jaar zeker weer. Wij gaan meestal in het noorden in de buurt van Malcesine. Zoals Moppeke al vertelde, in de bergen. Het zuiden is nog toeristieser (schrijf je dat zo) en heeft van die mega campings. Als je naar dus wat noordelijker gaat moet je er wel op letten waar je camping ligt. Tussen de campings ligt vaak de weg (die heel druk is) maar als je even zoek vind je wel campings die een tunneltje naar het meer hebben. Met kinderen is dat wel belangrijk hoor. Er is ook nog een Gardameerforum maar die mensen zijn toch voornamelijk op het zuiden gericht. De stranden zijn daar wel groter maar dat zijn de campings dus ook. Wij houden zelf meer van kleine campings die wat persoonlijker zijn, dan maar wat minder luxe. Zwembaden hoeft van ons niet, we hebben het meer. Als je meer wilt weten dan hoor ik het wel.