Puberteit Puberteit

Puberteit

Lees ook op
koentje

koentje

16-01-2013 om 10:53

Telefoonrekening....

Hoe doen jullie dat met je pubers? Wij hebben het telefoonverkeer via mobiel van zoon aan banden gelegd, maar hij mag wel via de vaste telefoon regelmatig bellen. Hij neemt deze dan mee naar zijn kamer, maar ondanks een afgesproken tijd komt hij niet terug. De telefoonkosten rijsen de pan uit. Wij moeten iedere keer naar hem toe en eisen dat hij het gesprek beeindigt anders kletst hij door. We hebben hem daarom al steeds opnieuw ingeperkt; dan mag hij bijv. weer enkele dagen niet bellen, als we hem hebben moeten halen. Maar alles bij elkaar heeft hij toch dusdanig veel gebeld dat de telefoonrekening dubbel zoveel is geworden.
We geven hem vaak een kwartier de tijd of 20 min./halfuur om te bellen. Maar het gebeurt ook dat iemand hem belt , hij naar boven gaat, en dat hij dan ophangt en die persoon terugbelt omdat het anders zo veel kost voor die andere persoon..... Hij belt dan met zijn vriendinnetje of een vriend die hij bieden ook overdag op school ziet. De gesprekken waar we wel eens iets van opvangen gaan nergens over (haha; naar mijn idee;oke) en leiden soms zelfs tot ruzie aan de telefoon.
Hoe dan ook: hij belt ons te veel; het kost ons te veel; hij zal de enige puber niet zijn die urenlang aan de telefoon bept (in die zin ben ik blij dat hij 'normaal' doet☺ wij zullen de enige ouders niet zijn die een hogere rekening niet aprecieren; dus hoe doen jullie dat met de schatjes? Wat vinden jullie goed, wat zijn de afspraken of is het toch niet zo normaal zo lang als hij kletst?

Naar laatste reactie
Dit forum topic is gesloten, er kan niet meer gereageerd worden.
Maylise

Maylise

16-01-2013 om 11:25

Hier

Wij hebben een abonnement dat je gratis naar vaste nummers kan bellen dus dit mag onbeperkt. Vanaf onze vaste telefoon mogen ze alleen naar mobiele nummers bellen als het om een korte zakelijke mededeling gaat. Ik krijg een gespecificeerde telefoonrekening en gesprekken naar mobiel die langer dan ongeveer 5 minuten duren laat ik terugbetalen door de beller. Dat werkt prima. Ze denken ze tenminste na voordat ze te lang bellen en worden bewust van de kosten. Die regel hadden we vroeger ook voor vaste nummers maar dan mochten ze wel wat langer bellen omdat dit goedkoper was.

Met hun mobiel mogen ze doen en laten wat ze willen (prepaid), als het op is kunnen ze zelf nieuw betalen.

Tegenwoordig met die smartphones is het trouwens geen probleem meer. Thuis (of elders) kunnen ze via de wifi gratis bellen over de gehele wereld dmv programma's zoals Viber, Tango en Skype. Aangezien de meeste vrienden ook een smartphone hebben of in elk geval thuis toegang tot PC voor Skype is het geen punt om uren met elkaar te praten zonder dat het mij iets kost.

roos

roos

16-01-2013 om 11:48

Beperkt

Dochter van bijna 17 heeft gsm en daarop een abonnement van 10 euro per maand,hierin zitten aantal minuten belwaarde + hele hoop gratis SMS-jes.Zij betaald dit van haar zakgeld.
Komt ze boven dit bedrag uit,dan is dit ook voor haar rekening en zal ze met haar zakgeld wat moeten besparen op andere dingen.Met de vaste lijn bellen doet ze nauwelijks,enkel bij dringende gevallen.Hier is het trouwens zo dat de vaste lijn na 17 u gewoon gratis is en dat scheelt natuurlijk wel.
Maar het is hier geen gewoonte om de vaste lijn te gebruiken om leuk met vriendinnetjes uren aan de lijn te hangen.
Als ze elkaar wat te vertellen hebben gebeurd het langs de chat op de pc.

Jesse_1

Jesse_1

16-01-2013 om 12:05

Mij lijkt het eenvoudig

Je stelt een 'budget' vast en alles wat hij hierboven verbelt betaald hij zelf.
En in hoeverre de hoeveelheid die hij belt normaal is, dat doet er eigenlijk niet toe, als de kosten te hoog worden (en dan heb ik het over niet noodzakelijke telefoontjes), dan is het logisch dat er paal en perk aan wordt gesteld.

prulleke

prulleke

16-01-2013 om 12:46

Pubers bellen hier bijna niet,..

Maar pingen, smssen, appen en skypen.

Mijn oudste dochter betaald de kosten van haar mobiel zelf. Ze betaal 0'50 cent per dag voor onbeperkt internet en onbeperkt sms. Voor elke euro die ze opwaardeert krijgt ze 1 bel minuut, en die gebruikt ze eigenlijk niet. Wil ze gezellig kletsen dan gaat ze skypen en dat kost ook niets.
Dus hier geen dure telefoonrekeningen gelukkig
de jongste begint net te puberen en die gebruikt de telefoon van mama om te appen en heeft geen behoefte aan bellen, ze spreekt liever gewoon af met vriendinnen.

Bellen is uit

Mijn pubers bellen eigenlijk nooit. Ze willen ook niet gebeld worden door mij bijvoorbeeld.
Alles gaat via whats ap ( gratis) en via sms (ook al uit eigenlijk) of via facebook chat( messenger, ook gratis).
Het lijkt met het meest praktisch dat je hem whats ap laat installeren op zijn mobiel en dan zijn gang laat gaan. Kost je helemaal niets en je hebt er geen last van.
Tenzij je natuurlijk wil dat hij wat anders doet dan whats appen, maar dat staat los van je vraag.

Merel

Merel

16-01-2013 om 12:59

Ook

Zelfde als hierboven. Zoon praat wel 'live" (dus geen getypt) en skypet met vrienden en onderling doen ze samen een game, zoon bij ons thuis en vriend in zijn eigen huis, maar wel in hetzelfde spel online. Dochter inderdaad whatsapp en twitter en messenger e.d. Dus eigenlijk kost het helemaal niets extra (internet en telefoonabbo, maar dat is al betaald of ze dit nu wel of niet doen)

Abonnement omzetten

In dit geval zou ik het abonnement omzetten en zorgen dat je voor een vast bedrag zoveel kan bellen als je wil. Kost wat meer aan abonnementsgeld, maar belkosten vervallen, dus zou zomaar kunnen besparen. Bespaart in elk geval ergernis en gedoe.

Ook geen belkosten

Zoon heeft een ipod en bellen gaat via skype. Met zijn vriendje speelt hij online games en zit dan op de chat en skype. Zijn mobieltje is altijd leeg en gebruikt hij niet. Onze vaste telefoon alleen voor een kort officieël gesprek over huiswerk of een afspraak. Geen hoge belkosten dus.
Ik zou dus een goedkopere oplossing samen met hem bedenken en hem weer lekker verder laten "beppen".

Zelfde

Wij krijgen ook een gespecificeerde rekening van de telefoon. Naar nummers in Ned. betalen wij na 17.00 uur en in het weekend niets. Daar vallen mobiele nummers niet onder! Dat laatste is niet bij iedereen bekend. Buren dachten dat ze naar alles in ned. gratis belden (die hebben hele dag) maar bleek ook dat 06 nummers daar niet onder vallen (andere provider).
Soms bellen ze met onze telefoon, dan naar een vast nummer, dat de meesten toch wel hebben b.v. oudste naar vriendin die de mobiel kapot heeft of jongste naar klasgenootje waar ze geen mobiel 'mogen' hebben (ja ze bestaan écht) en geen wifi hebben om de straling.
Naar mobiele nummers mógen ze niet met de vaste telefoon bellen. Dat doen ze dan als dat écht nodig is maar met onze mobiel (200 gratis belminuten die toch nooit op gaan)maar dat komt zelden voor.
Maar het overgrote deel gebruiken ze hun eigen mobiel:
met skype,whats-app, viber en al die andere mogelijkheden bellen en typen en groepsgesprekken ze zich een ongeluk, gratis over de wifi.
Ik denk dat je i.p.v. te investeren in een duurder telefoonabbonement voor je vaste telefoon of voor zoon's mobiel, beter kan investeren in een mobiel die al die mogelijkheden heeft. I.p.v. iedere keer die gebruikskosten heb je dan eenmalig wat aanschafkosten en daarna is het als je het goed gebruikt gratis.
Ik begrijp van de jongens die hier wel eens over de vloer komen dat de interesse van jongens in dat geklets en gesocialisize over de mobiel bij hen gemiddeld wat later op gang komt dan bij meiden. Ik hoor hier de meiden in ieder geval met regelmaat de jongens wat 'uitleggen' over alle ins en outs van de mobiel en de trucs en apps en welk toestel je dan het beste kan hebben etc.
Hij is gewoon ook toe aan een mobiel met meer (gratis) mogelijkheden. Is er geen meisje in beeld dat hem kan adviseren?
groeten albana

Annie

Annie

17-01-2013 om 15:29

Ander abonnement nemen

Wij hebben met de vaste telefoon een abonnement dat we 's avonds en in het weekend gratis bellen, en ja, ook naar mobiele nummers van alle soorten providers, daar hebben we specifiek op gelet. Mijn kinderen mogen zichzelf dus een slag in de rondte bellen 's avonds en in het weekend, met de vaste telefoon. Gezien de kosten die we voordien hadden, besparen we nu tientallen euro's per maand op de telefoonkosten.

Maar.....vaste/mobiel

Waarom zou je zo'n 'vrij-mobiel-bellen' abbonement nemen als het helemaal gratis kan via de wifi op je mobiel?
Zo'n vrij-mobiel-bellen abbonement over de vaste lijn betaal je gewoon per maand. Terwijl je je wifi meestal al hebt. Kost niets meer, hoef je niks voor af te sluiten...alleen die (gratis) apps downloaden en klaar.
Is ook handig als ze ergens zijn en hun beltegoed weer eens op is, er is bijna altijd wel ergens gratis internet. In de trein, bij de mac, hier in het hele centrum, bij vriendinnen (even inloggen), op school etc.etc.
Jongste hééft niet eens beltegoed. Die waardeerd nooit op. En toch belt ze me om de haverklap...
groeten albana

mirreke

mirreke

18-01-2013 om 13:15

Skypen

Mijn kinderen skypen eigenlijk voornamelijk, over de wifi dus kost niets extra. Als ze bellen is het via de vaste lijn, en volgens ons abonnement is bellen via de vaste lijn gratis.

Jade

Jade

20-01-2013 om 18:59

Hier beppen...

...ze totaal niet aan de telefoon, ze bellen nauwelijks. Als ze al bellen is het met het vaste toestel naar een vast nummer (is gratis).

Ze Whatsappen veel (via Wifi), privéberichtjes via Twitter doet dochter ook wel.

Koentje, ik zou me daar gék zijn om iedere keer de telefoon terug te eisen. Als ie wil bellen belt ie maar beneden, zodat je het letterlijk in het oog kunt houden.

Bellen via onze huistelefoon naar een vast nummer is gratis (nouja, we betalen een klein bedrag per maand). Willen onze kinderen op die manier bellen prima, kost ons niks extra.

Bellen met de huistelefoon naar een mobiele nummer wordt niet getolereerd, ze gebruiken dan voor een snel gesprek die van mijn man (en ze blijven in de woonkamer, zodat ze de belminuten niet weg kunnen beppen. Als ik zie dat ze met onze huistelefoon naar onze mobiel bellen drukken we ze weg.

Is het normaal dat ze zoveel kletsen aan de telefoon?? Ja hoor.....in onze ogen gaat het nérgens over, maar ze gaan gewoon door met het gesprek waar ze op school mee opgehouden zijn

Jade

Jade

20-01-2013 om 19:00

Prulleke,

heb je het over "Bliep"??

Reageer op dit bericht

Dit forum topic is gesloten, er kan niet meer gereageerd worden.