Het forum van Ouders.nl is een online community waar iedereen respectvol met elkaar omgaat. Het forum is er voor ouders met vragen over opvoeding, ouderschap, ontwikkeling, gezondheid, school en alle andere dingen die je als ouder tegenkomt in het leven.
06-03-2010 om 13:26
wilt in haar relatie een denkpauze inlassen. het loopt al een hele tijd niet lekker en ze blijft twijfelen. Zij heeft grote kinderen die al uit huis zijn en een jongere dochter van 11. Nu is ze van plan voor zichzelf (alleen)woonruimte te zoeken om daar tijdelijk te wonen tot ze weet wat ze wil.
Ik voorzie dat het uitloopt op een echtscheiding want ik zie haar niet teruggaan. Ik heb het idee dat ze het zo moeilijk vind dat ze niet goed definitief durft te kiezen. Op zich is dat geen probleem, misschien zelfs wel goed,; ik vrees alleen dat zij een zwakke positie krijgt door haar dochter nu bij haar man te laten en zelf te verhuizen. Zij wilt dan wel als een soort oppas thuis te komen om haar dochter op te vangen als man er niet is. Maar als ze definitief weg zou gaan geeft ze aan, dan wilt ze haar dochter meenemen. Gaat dat dan nog lukken? Ik verwacht dat man dan wel eens dwars zou kunnen gaan liggen.
06-03-2010 om 16:46
Echt mensje
Een kind van elf heeft daar zomaar zelf een mening over. En inderdaad, die zou best eens in haar eigen huis bij haar vader willen blijven. En vader zou dat ook zomaar kunnen willen. En het vertrekken van de vriendin zou daar best een rol in kunnen spelen. Dit lijkt me iets wat ze in goed overleg met alle partijen moet doen, geen verrassingen.
06-03-2010 om 20:32
Tja
een vader is niet anders qua rechten als een moeder, en stabiliteit voor een kind gaat meestal voor.
Dus als het kind al bij de vader woont is een rechter minder genegen de woonplek van het kind aan de ander toe te wijzen als het gewoon goed loopt.
06-03-2010 om 23:09
Waarom?
wat ik niet goed begrijp is waarom ze haar dochter mee wil nemen? is dat eigen belang?is dat de wens van dochter? wil de vader dat ook?
en vader gaat dwarsliggen denkt ze? hoezo? als vader van mening is dat bij hem wonen beter voor het kind is,dan ligt hij niet dwars,dan komt hij op voor zijn kind.
in het geval van een 11 jarige vind ik dat de stem van dit kind toch zeker meetelt,en een rechter zal ook kijken wat voor het kind het beste is,niet wat moeder of vader wil,maar wat goed voor het kind is.