Het forum van Ouders.nl is een online community waar iedereen respectvol met elkaar omgaat. Het forum is er voor ouders met vragen over opvoeding, ouderschap, ontwikkeling, gezondheid, school en alle andere dingen die je als ouder tegenkomt in het leven.
18-01-2009 om 14:59
Ik wil een sjaal breien( voor de ingewijden; Birch uit Rowan magazine 34
Bij de instructie staat o.a. het volgende: *K2tog tbl, K5, K2tog, yfwd, K1 yfwd, rep from*
Bij de uitleg staat:
tbl: throughback of loop. Ik zou dit vertalen als achter insteken
yfwd: yarn forward en hier gaat bij mij het licht uit.
Wie kan mij vertellen wat dit in nederlands brei-jargon betekent?
Alvast bedankt J.
18-01-2009 om 18:08
Tip
http://www.stitchnbitch.nl/
Deze site heeft ook een forum,er zit vast wel iemand die
dit weet.
Groetjes,Bastet
18-01-2009 om 19:28
Breitermen
K2tog twee steken recht samenbreien
K5 vijf steken recht
yfwd draad omslaan naar voren
tbl = through back of loop en dat is achter insteken
rep from = herhalen vanaf
Deze wist ik uit mijn hoofd, doe ook wel eens een Engels patroon. Maar zie ook: http://www.breiweb.nl/
en dan zoeken op:vertaallijst breitermen.
Er zwerven meer van die lijsten op internet, ook met de afkortingen die jij hier noemt, en op de hier genoemde site is ook zo'n afkortingenlijst beschikbaar.
Niets te danken.
breiende groet,
19-01-2009 om 11:34
Chrish
Yarn forward betekent inderdaad dat je de draad, die bij recht breien normaal gesproken achter het werk loopt, vóór het werk moet halen. In dit (ajour)patroon maak je dus in feite een omslag die de twee samengebreide steken compenseert.
Chris