yelle
07-10-2009 om 16:49
Kan het ook anders? [is het teveel voor dochter?]
Dochter van 13 zit in tweede jaar.Ze is een middelmatige leerling,die hard moet werken voor haar behaalde punten.Verleden jaar ging ze met plezier naar school,desondanks het feit dat ze't voor sommige vakken niet altijd even makkelijk had.
Dit jaar is ze begonnen met tegenzin en dit wordt er niet beter op.Ik krijg de indruk dat het haar allemaal een beetje teveel wordt.De druk en de stress van het school gaan en studeren eist zijn tol.Ze raakt in paniek wanneer ze veel huiswerk en lessen heeft.Ze huilt soms en is naar eigen zeggen constant moe.
Onlangs hadden ze een studie-uitstap gemaakt,waar ook wel een deel vrije tijd inzat,waar ze dus in groep even konden ontspannen.Toen ik ze ging oppikken viel ze meteen in slaap in de wagen en sliep thuis zeker nog een uur verder.Is dit dan normaal voor een meisje van 13?
Op school krijgt ze hulp bij het studeren,omdat ze vinden dat ze't allemaal best aankan op haar tempo.
Toch ben ik van mening dat ze misschien een stapje lager kan gaan.Heeft het zin om haar op deze manier te laten verder doen?
Minet
07-10-2009 om 20:11
Niets onder de leden?
Ik zou met deze moeheid zeker even langs de huisarts gaan met haar voor een bloedonderzoek, bv. naar Pfeiffer. De huisarts weet vast nog meer dingen waar hij dan gelijk naar moet kijken.
amk
07-10-2009 om 20:59
Even langs de ha
idd want het kan vanalles zijn.
Zelf bleek ik ooit allergisch voor het schoolgebouw. En helaas het is geen grap. Kenmerk, hoofdpijn en vermoeidheid. Toen ik weigerde les te hebben in het bijgebouw ging het stukken beter. Jammer alleen dat mijn docent weigerde een ander lokaal te betrekken, terwijl zijn collega aangaf dat het echt geen luxe wens was maar noodzakelijk. Collega had dezelfde klachten en dezelfde specialist en onderzoeken. Ik kwam hem nog al eens tegen in het ziekenhuis.
yelle
08-10-2009 om 08:41
Naar dokter
Ja,was ik van plan,om even langs de huisarts te gaan.Kan vanalles zijn...misschien is het opgelost met vitamientjes.Toch denk ik dat het ook wel met de druk op school te maken heeft.Ze krijgen dan ook een hele brok studiemateriaal te verwerken en misschien kan zij al die informatie niet aan.Pas op,ze wil goede punten behalen en werkt er ook wel hard voor.
Ga het er straks toch eens met de leerkracht over hebben tijdens de ouderavond op school.
emma43
10-10-2009 om 12:55
Yelle
Mijn dochter heeft hetzelfde probleem.
Vaak hoofdpijn,komt moe uit school en is zelfs om de paar weken een paar dagen thuis omdat ze uitgeput is.
Ze is al 2 keer op pfeiffer onderzocht,haar bloed is in orde.Ze is ook vrijwillig een niveau lager gaan doen,we dachten dan wordt de druk minder en zal het wel beter gaan.Helaas,heel de zomervakantie geen klachten gehad,de eerste dag school,hoofdpijn,3 weken school uitgeput.
Weer naar de huisarts geweest,ik vind het zo zonde dat ze blijft zakken door haar vermoeidheid.
Ze gaat nu naar een orthopedagoog voor een faalangst-training.
Ook al leert ze goed,zodra ze een toets krijgt kan ze zich niets herinneren,door de spanning en de hoofdpijn.Ze durft haar vinger niet op te steken in de klas,ze durft niets voor de klas te doen.
Ik heb ook de school ingelicht en haar mentor heeft meteen de andere docenten ingelicht.
Ik zou inderdaad eerst langs de huisarts gaan en haar bloed laten onderzoeken en als dat goed is verder kijken.
Wat denkt je dochter zelf?Kan ze het uitleggen?Is ze in vakanties ook moe?
Heeft ze faal-angst?Is ze gevoelig?Kan ze zich buiten school genoeg ontspannen?
Ik zou als ze het niveau aankan, niet zomaar een niveau lager laten doen,bij mijn dochter heeft het niet geholpen.Eerst verder kijken.Als het niveau te hoog is en ze moet constant op haar tenen lopen,dan wel.Beter een niveau lager met plezier en door blijven leren,dan te hoog en lichamelijk klachten krijgen,dan wordt school een ramp en heb je kans dat een kind stopt met school zodra ze kan en tenslotte niets heeft.
Sterkte met je dochter,het valt niet mee een moe kind.
yelle
11-10-2009 om 10:29
We zullen zien
Heb een gesprek gehad tijdens de ouderavond met haar klastitularis.Haar rapport was zelfs goed op één vak na,maar dat kan worden bijgewerkt.Heb gezegd dat ze zo moe is altijd,geen zin om naar school te gaan,maar ik had eerder de indruk dat de leerkracht nogal een gelaten houding aannam.Volgens haar zal het wel het najaar zijn dat een rol speelt.Ze hamerde er op dat ze zich goed moest inspannen voor dat ene vak.
Toen ik zei dat deze richting misschien wat te hoog gegrepen was,veegde ze dit meteen van tafel door te zeggen dat ze dit jaar zeker moest uitdoen in deze richting en dan volgend jaar nog altijd kon kiezen.
Natuurlijk begrijp ik haar wel,want mijn dochter had voor de rest best goede punten behaald.
Het is niet makkelijk.We zullen zien wat de bloedtest uitbrengt.Misschien is het opgelost met wat vitamientjes.

