Het forum van Ouders.nl is een online community waar iedereen respectvol met elkaar omgaat. Het forum is er voor ouders met vragen over opvoeding, ouderschap, ontwikkeling, gezondheid, school en alle andere dingen die je als ouder tegenkomt in het leven.
02-11-2009 om 11:40
Hoi allemaal,
Even een vage vraag:
Mijn leidinggevende heeft me gevraagd of ik 8 uur meer per week wil gaan werken. Van 20 naar 28 uur. Nou vertelde iemand me dat dat belastingtechnisch helemaal niet zo slim is. Dat ik er financieel nauwelijks op vooruit zou gaan omdat ik meer in moet leveren?
Wie weet hier meer van, of heeft een idee waar ik het zou kunnen laten voorrekenen?
Groet,
Andrea2
02-11-2009 om 12:36
Tariefgroep?
Het zou kunnen dat je met meer uren werken in een hoger belastingtarief komt. Tot ca. 18.000 euro betaal je 33,5%, tot 32.000 euro 42% en vanaf 54.000 52%. Je houdt dan dus netto minder over van je salaris. Verder kun je door je hogere inkomen recht hebben op lagere toeslagbedragen. Je werkgever kan berekenen wat je nieuwe netto salaris wordt, en je toeslagen kun je met de nieuwe gegevens zelf berekenen op toeslagen.nl.
02-11-2009 om 15:34
Wat dingen
Andrea:
"Dat ik er financieel nauwelijks op vooruit zou gaan omdat ik meer in moet leveren?"
Bruto ga je er 40% op vooruit. Netto is dat meestal minder, omdat de belastingkortingen al verrekend zijn en je soms in een hogere tarief komt. Ook kun je idd subsidies mislopen. Als je een koophuis hebt (of andere belastingaftrekposten), is het juist voordelig om in een hogere tariefgroep te komen, omdat je ook meer belasting terugkrijgt.
Hoewel je er zeker geen 40% op vooruit gaat, zul je er meestal wel flink extra aan overhouden.
Extra voordeel kan zijn (hangt sterk van je werk af), dat je met 28 uur ook makkelijker in aanmerking komt voor promoties, dus extra loonsverhoging etc.
02-11-2009 om 17:08
Meer pensioen
En als het goed is bouw je meer pensioen op en heb je recht op hogere ww-uitkeringen als je die ooit nodig zou hebben.
groeten, Mieke