Het forum van Ouders.nl is een online community waar iedereen respectvol met elkaar omgaat. Het forum is er voor ouders met vragen over opvoeding, ouderschap, ontwikkeling, gezondheid, school en alle andere dingen die je als ouder tegenkomt in het leven.
25-08-2013 om 19:43
Wie weet of je (tijdelijk) huurtoeslag kan aanvragen bij een vrije sector-huurwoning? Mijn vriend en ik gaan uit elkaar, hij trekt bij familie in, en we bewonen een vrije sectorwoning, van 730,- huur dus boven de huursubsidiegrens oftewel huurtoeslag. Ik heb een minimum inkomen van 1250,- netto, dus kan deze huur niet zelf betalen momenteel. Heb ook nog twee kids thuis. Ik wil wel op zoek naar een goedkopere woning maar dat gaat 1-2-3 niet zomaar lukken natuurlijk. Kan ik tijdelijk huurtoeslag aanvragen? Hoe werkt dat precies?
Groet, Karin
25-08-2013 om 19:58
Nee
Volgens mij kan dat niet. Kan je ex niet bijspringen tot je iets anders hebt gevonden?
Jaymza
25-08-2013 om 21:35
Nee
Nee, dat kan niet. Je komt vanaf 1 januari wel in aanmerking voor alleenstaande ouderkorting, en vanaf het moment dat je ex vertrekt ook voor kindgebonden budget. Is hij de vader van de kinderen? Dan moet hij ook kinderalimentatie betalen.
25-08-2013 om 22:50
Bijstandsniveau
Vriendin die berooid in te duur huis achterbleef na vrij plotseling overlijden van haar vriend heeft tijdelijk een woontoeslag gekregen boven op haar bijstandsuitkering, ik geloof voor een jaar, in die tijd moest ze iets anders proberen te vinden.
Dus geen huurtoeslag maar een toeslag van de gemeente, wrs vanuit de bijzondere bijstand of zo. Of dat in elke gemeente kan - en in jouw situatie - is de vraag.
Op dit topic is al langer dan 4 weken niet gereageerd, daarom is het reageerveld verborgen. Je kan ook een nieuw topic starten.