Het forum van Ouders.nl is een online community waar iedereen respectvol met elkaar omgaat. Het forum is er voor ouders met vragen over opvoeding, ouderschap, ontwikkeling, gezondheid, school en alle andere dingen die je als ouder tegenkomt in het leven.
03-02-2012 om 19:46
Vraagje...
Ik lees wel eens wat, en het valt me op dat bij zowel autisme als add/adhd het 'probleem' zit in de executieve functies en de prikkelverwerking, een teveel aan prikkels, niet kunnen goed kunnen filteren... (Het gedrag van beide groepen mensen is natuurlijk heel anders, dat snap ik, en bij adhd werken medicijnen die er voor autisme niet zijn. Maar bij de beschrijvingen zie ik toch veel overlap.)
Wat ik me afvroeg, wat is precies het verschil als je in de hersenen zelf kijkt tussen beide (ik noem het maar) aandoeningen?
03-02-2012 om 20:38
Umc doet onderzoek
kijk maar eens op de site van niche-lab. Mijn beide zoons (de een met Asperger, de ander met ASS, ADHD en dyslexie -ook een vorm van informatieverwerkingsstoornis) hebben hier aan meegewerkt.
Ingrid