Zorgenkinderen Zorgenkinderen

Zorgenkinderen

Lees ook op
Elisa Gemani

Elisa Gemani

09-05-2009 om 13:45

Tog aanvragen

Ik wil TOG aanvragen voor mijn zoontje van acht (ADHD en angststoornis). Hij krijgt momenteel Ritalin op trial. Ik heb het drie jaar geleden ook al eens aangevraagd maar toen werd het afgewezen omdat hij niet "slecht" genoeg zou zijn. Er is toen ook niemand van Client First komen kijken. Ik maak behoorlijk veel extra kosten die ik ook eigenlijk niet kan opbrengen (ik zit in de WSNP met een uitkering onder bijstandsniveau). Kan iemand mij raad geven over hoe de aanvraag het best in te vullen?

Naar laatste reactie
Dit forum topic is gesloten, er kan niet meer gereageerd worden.
Polly Shearman

Polly Shearman

09-05-2009 om 17:51

Mee

Ik heb 2 vriendinnen die bij MEE werken en die gaan voor ons als zoonlief 3 jaar word een TOG aanvragen, we zullen zeer regelmatig met hem naar het ziekenhuis moeten, en dat zouden we dan voor de reiskosten kunnen gebruiken.
Mijn zoon heeft reuma en volgens hun is dat wel een reden om TOG aan te vragen. Misschien kan je eens met MEE bellen, die zijn er voor om je te helpen bij dit soort dingen toch?
groet, polly

Kosten tellen niet mee

Voor de tog maakt het niet uit welke kosten je hebt, dit is dus ook géén argument om in aanmerking te komen voor deze regeling. Wat wél telt is de extra zorg tov andere kinderen in dezelfde leeftijd.

Elisa Gemani

Elisa Gemani

09-05-2009 om 19:46

Kosten

... maar die extra zorg kost dus extra geld en daar is de TOG voor bedoeld, toch?

Jessy69

Jessy69

09-05-2009 om 19:56

Polly (ot)

Die reiskosten die je maakt naar ziekenhuizen goed bijhouden en opschrijven hoor! Die kosten zijn aftrekbaar voor de belasting.

Sterkte met alle ziekenhuisgang!

Astrid

Astrid

09-05-2009 om 22:15

Zo werkt het

TOG is bedoeld voor kinderen die extra veel zorg nodig hebben. Veel meer zorg dan normale kinderen nodig hebben. De ouders krijgen dit geld als een soort beloning voor hun extra inspanning.

Die extra kosten die je voor een gehandicapt maakt zijn totaal geen argument om TOG te krijgen. Ze zullen er geeneens naar kijken. Al kost je zorgenkind tonnen extra, maar kan je kind toch nog redelijk veel zelf, dan krijg je geen TOG. Je krijgt ALLEEN TOG als je kind door zijn handicap heel veel minder kan dan zijn leeftijdsgenoten.

Men kijkt dus eerst naar de leeftijd van het kind. Dat is het uitgangspunt. Een kind op een bepaalde leeftijd moet voor z'n zelfredzaamheid bepaalde dingen kunnen. Kan jouw kind die dingen niet, dan scoor je punten. Een kind wat heel ernstig ziek is, of een hele erge stoorenis heeft, maar toch vrij zelfstandig is, scoort dus slecht. Terwijl een kind wat een lichtere handicap heeft, maar vreselijk onzelfstandig is, scoort goed. Die krijgt dus eerder TOG.

Om TOG te krijgen voor een kind van 3 is dus heel moeilijk, aangezien normale 3 jarigen ook nog niet veel zelf kunnen. Voor een gehandicapt kind van 10 die zelf geen knoop dicht krijgt, zelf geen brood kan snijden en zich zelf niet kan wassen scoor je veel punten. Je kind moet echt heel veel dingen niet zelf kunnen wil je genoeg punten scoren.

Het is net een soort toets. Met zoveel punten ben je over en krijg je TOG. Met 1 punt minder ben je gezakt en krijg je geen TOG.

ishtar

ishtar

10-05-2009 om 10:34

Tog

hier kun je (in grote lijnen) zien of je in aanmerking komt voor de TOG.

http://www.svb.nl/int/nl/tog/tegemoetkoming/tog_krijgen/bepaal_zelf/

ishtar

ishtar

10-05-2009 om 10:52

Sorry, vragenlijst is veranderd

daar kun je nu niet zoveel meer uit afleiden.
Maar het gaat meer om de extra tijd die jij in begeleiding moet steken (hulp of aansporing bij dagelijkse handelingen, vervoer bnaar school/vriendjes ed, hulp bij medicijngebruik) en kosten voor oppas omdat hij nog niet alleen kan blijven (voor een half uurtje of zo) terwijl andere kinderen van zijn leeftijd dat al wel kunnen. Kosten voor vervoer naar ziekenhuizen tellen wel mee (geloof ik) maar zijn op zichzelf niet voldoende, omdat je daar een andere tegemoetkoming (belastingaftrek) voor kunt krijgen.

zie hier meer over de tog: http://www.svb.nl/Images/9065NZ_0207.pdf

Polly Shearman

Polly Shearman

10-05-2009 om 12:51

Dus.. ons ruudje

word straks 3 jaar, hij heeft reuma, met vooral in zijn benenen ontstekingen ( nu, hopelijk gaat dat over) en dus moeten wij hem overal heen dragen, tillen enz.
Een ander kind van 3 jaar moet je ook nog helpen aankleden enz, maar minder dragen en tillen denk ik. Met een gezond kind hoef je ook niet op en neer naar het ziekenhuis steeds.
Dus denken jullie dat wij in aanmerking komen voor TOG?
groet, polly

Elisa Gemani

Elisa Gemani

10-05-2009 om 15:06

Begeleiding

Mijn zoontje heeft aanzienlijk meer hulp en begeleiding nodig geloof ik dan andere kinderen van zijn leeftijd maar ik ken niet zoveel andere kinderen van acht Hoe weet ik nu wat ze wel en niet allemaal zelfstandig zouden moeten kunnen? En wij moeten iedere twee weken naar het psychiatrisch centrum met de bus. Die belastingaftrek geldt toch niet meer of dit zou het laatste jaar zijn voor bepaalde ziektekosten?

Mari

Mari

10-05-2009 om 15:44

Dit zijn de vragen

hoeveel je uit geeft speelt geen rol in de toekenning. Alleen de mate van extra zorg die het kind voor zijn leeftijd nodig heeft.
Dit is de vragenlijst die ingevuld moet worden bij aanvraag:
http://www.svb.nl/Images/2121NH.pdf

Guinevere

Guinevere

10-05-2009 om 19:36

Polly

Polly, zou je niet eerst eens afwachten hoe de medicatie aanslaat voordat je je zoontje indeelt bij de gehandicapte kinderen? Ik bedoel, ik heb zelf ook reuma, maar ben met de MTX beslist niet gehandicapt. Ik kom 's morgens wat stijfjes op gang en 's avonds eindig ik weer een beetje stijfjes, that's it. Overigens mijn eigen schuld omdat ik alleen overdag pijnstillers gebruik.
Ook is het goed mogelijk dat je na het aanslaan van de medicatie nog maar heel sporadisch naar de specialist hoeft met Ruudje.

miranda

miranda

11-05-2009 om 20:00

Polly

Ik zou zeker een poging wagen, wij hebben ook tog voor onze dochter, en inderdaad (Guinevere) er zijn perioden dat het heel goed gaat maar die terugslag komt toch steeds weer is onze ervaring.

Ik heb wel begrepen dat het heel wisselend is wie de tog wel krijgt en wie niet, wij hebben het zonder problemen gekregen maar ze heeft ook 2 autoimmuunziekten (graves en Jeugdreuma) en lekkende hartkleppen dus er speelt meer. Ze heeft ook een rolstoel (ook aantoonbaar)
Maar zorg dan vooral voor verklaringen van artsen!! Heel belangrijk!!!

Groetjes Miranda

Guinevere

Guinevere

11-05-2009 om 20:22

Sorry hoor

Sorry hoor, maar ik vind dat een kind dat nét een vermoedelijke diagnose heeft gekregen en daar nog maar korte tijd last van heeft, en waarvan je totaal nog niet kan zeggen of het met goede medicatie ergens last van heeft, geen gehandicapt kind.
Zoals de SVB zegt: "De SVB beschouwt een kind als gehandicapt als het een blijvende ziekte of stoornis heeft van lichamelijke, verstandelijke of geestelijke aard. Het kind kan hierdoor niet alles meer doen en heeft meer verzorging, begeleiding of toezicht nodig dan andere kinderen." En "Sommige handicaps verlopen met pieken en dalen. Het ene moment heeft uw kind meer extra zorg nodig dan het andere moment. Als uw kind minstens 6 maanden per jaar een handicap heeft, dan beschouwen wij het als gehandicapt."
Hoe kun je dan nu al bepalen of ie een handicap heeft? De extra (reis)kosten die je maakt kun je zoals al gezegd aftrekken van de belasting, in elk geval vorig jaar wel, of informeer bij je verzekeraar wat ze kunnen betekenen.

Guinevere

Guinevere

11-05-2009 om 20:25

By the way

Ik had het trouwens over het zoontje van Polly en niet over het zoontje van Elisa.

Elisa Gemani

Elisa Gemani

11-05-2009 om 20:32

Tog

Ik heb de aanvraag hier liggen; volgende maand hebben we weer een afspraak met de kinderpsychiater en zal ik haar vragen om een medische verklaring/begeleidend schrijven. Daarna ga ik de boel opsturen en gewoon maar afwachten. De kans is groter denk ik dat we nu wel in aanmerking komen omdat zoonlief ouder is maar nog steeds evenveel extra begeleiding/toezicht nodig heeft als ruim drie jaar geleden. Het geld zou in ieder geval meer dan welkom zijn want ik kan het allemaal niet meer betalen; zeker niet als hij ook nog methylfenidaat met gereguleerde afgifte gaat krijgen *zucht*.

Guinevere

Guinevere

11-05-2009 om 20:38

Pgb?

Heb je eigenlijk een PGB voor je zoon, Elisa?

Bikkel

Bikkel

11-05-2009 om 21:33

Vraag

"want ik kan het allemaal niet meer betalen; zeker niet als hij ook nog methylfenidaat met gereguleerde afgifte gaat krijgen"
Dat werd toch door jouw ziektekostenverzekering volledig vergoed, schreef je een vorige keer, daar had je toch naar geinformeerd? Ik begrijp hieruit dat dat toch niet het geval is?

Elisa Gemani

Elisa Gemani

11-05-2009 om 21:39

Bikkel

De verzekering vergoedt 250 euro per jaar dus zou ik waarschijnlijk toch nog een gedeelte zelf moeten betalen. E.e.a. hangt er vanaf van welke dosering hij zou krijgen en welk merk. Maar goed, iedere euro is er een...

Elisa Gemani

Elisa Gemani

11-05-2009 om 21:40

Pgb

Nee, ik heb geen PGB omdat ik in de schuldsanering zit en het PGB wordt gezien als inkomen; dat mag dus niet.

Clarisse

Clarisse

11-05-2009 om 23:12

Pgb is voor je kind, dus niet jouw inkomen

Je vraagt een PGB aan voor je kind, hij krijgt het geld maar als hij minderjarig is, ga jij het voor hem beheren en je koopt voor hem zorg in. Het is dus geen inkomen voor jou!
Pas als je een PGB voor jezelf zou hebben, dan geldt dit als inkomen of als jij jezelf zou uitbetalen uit het PGB van je zoon, voor de zorg die jij hem geeft. Dan geldt dit als inkomen en moet je er ook inkomensbelasting over afdragen.

(heb verder niet hele draadje gelezen, maar dit misverstand viel me even op)

Clarisse

miranda

miranda

12-05-2009 om 07:09

Guinevere

Het was niet bedoeld om je aan te vallen hoor!!
Maar voordat polly het kan aanvragen duurt nog even en ik denk dat ze dan heel goed kan zeggen of het nodig is ja of nee!!!
Mijn ervaring met jeugdreuma is dat het een heel erg grillig verloop heeft! Mijn dochter heeft het al vanaf dat ze anderhalf is en nu is ze 8! Ze is in totaal een keer een half jaar ontstekingsvrij geweest en al die tijd er om heen niet!!! En de vorm die ruudje heeft is toch wel een ernstige vorm. (polyarticulaire Meer dan 5 gewrichten)
Groet Miranda

Guinevere

Guinevere

12-05-2009 om 09:47

Miranda

Dat ben ik met je eens. Ik vind het alleen zo allemachtig vroeg om nu al gelijk aan TOG te denken...
Ik wil de aandoening van Ruudje helemaal niet bagatelliseren, maar het is nu helemaal nog niet te voorspellen hoe het gaat verlopen. Misschien rent hij met de juiste medicatie wel weer alle kanten op, dan zou ik 'm niet gehandicapt willen noemen (wel "iemand met chronische aandoening").

Polly Shearman

Polly Shearman

12-05-2009 om 12:06

Mensen

4 weken geleden hadden wij een gezond kind met een zere voet, en nu hebben we een chronish ziek kind met een zeer onduidelijke maar wel grillige prognose.
Ik wist niet eens dat TOG bestond, maar vriendinnen die bij MEE werken en natuurlijk iets voor ons willen doen, kwamen met het idee.

Hij word pas in juli drie, dus we zullen wel zien.
Voor zover ik het kan begrijpen en inschatten, is het NIET te voorspellen hoe zijn ziekte zal verlopen. Het kan volgende week over gaan, of nooit meer...!

Reageer op dit bericht

Dit forum topic is gesloten, er kan niet meer gereageerd worden.