Meld je hier aan voor de gratis webinars tijdens De Week van de Opvoeding

13 december 2001 door Diederik Bosman

Ademstilstand na de eerste DKTP- en HIB-vaccinatie (3 mnd)

Mijn dochter is geboren op 31 augustus van dit jaar en heeft op 22 november haar eerste DKTP- en HIB-vaccinaties gehad. 3 uur na de prikken gaf zij een kreet en toen we bij haar wiegje aankwamen, was ze gestopt met ademen. Na veel paniek en schudden begon ze te huilen.

Hoe kan dit en hoe moeten we nu verder?

Antwoord

Het is moeilijk om uit te maken wat er precies gebeurd is met uw dochtertje. Het klinkt in ieder geval alarmerend genoeg om bij een volgende vaccinatie uiterst voorzichtig te zijn.

Er kan onder andere sprake zijn geweest van een allergische reactie, een verslikking, of een koortsstuip (convulsie). Maar aangezien onduidelijk is wat het werkelijk geweest is, lijkt het ons verstandig om de volgende vaccinatie te geven in overleg met de huisarts of de kinderarts. Je kunt daarbij denken aan een vaccinatie in het ziekenhuis, met zorgvuldige bewaking.

Natuurlijk kan het zo zijn dat er de tweede keer helemaal niets gebeurt, maar preventie lijkt ons echt aan te bevelen.

Lees ook: