
vivo
13-07-2012 om 13:35
Vergaande interesse in natuur- scheikunde en techniek
Onze zoon (9) is heel erg geinteresseerd in natuur- scheikunde en techniek al vanaf een heel jonge leeftijd. Hij is gek op uitvinden en testen en daar is hij ook behoorlijk creatief in. Om een voorbeeld te noemen, hij is dit jaar maandenlang (urenlang per dag) bezig geweest met het vouwen van verschillende vliegtuigjes, deze te testen en te verbeteren. Ook de Beyblade tollen werden met kneedgum stukjes en schroefjes eindeloos verzwaard en nieuwe punten geconstrueerd en getest. Sommige balpennen in huis misten daarom soms plotseling een dopje of punt. De omgeving, buiten spelen en in huis heeft tot nu toe genoeg uitdagingen gehad. Dat ging al vanzelf er werden met eenvoudige materialen uitvindingen gedaan, en soms helpen we als ouders door bepaald speelgoed aan te schaffen. We hebben een enorme hoeveelheid lego en constructie speelgoed e.d. (geweldig speelgoed!) We kijken ook iedere dag Klokhuis, van de bieb halen we de 'ooggetuigen' serie, Natonal Geographics etc. Verder heeft hij op school gelukkig met natuur leuk les en veel proefjes in de klas of het labatorium.
Maar toch merken we dat hij ouder wordt en hij op zoek is naar moeilijker en meer uitdagingen. Hoe kunnen we hem daarbij helpen? Het ligt misschien voor de hand om wat spullen aan te schaffen waarmee hij bijvoorbeeld zelf een eenvoudige robot kan bouwen. Zijn daar handleidingen voor? Bestaat er een forum waar zoiets kan worden uitgewisseld? Veel 'scheikunde sets' verkrijgbaar in de winkels lijken vrij kinderachtig of op zijn minst gericht op het gemiddelde kind en bovendien best duur. Zou er een goed proefjes boek bestaan? Het mag ook allemaal in het Engels. Ik hoop echt dat iemand hier een vergelijkbare situatie heeft meegemaakt en wat tips heeft!

krin
13-07-2012 om 13:45
Buitenshuis
Misschien moet je het meer in deze hoek zoeken, dan komt hij ook in contact met andere Willie Wortels in spe: https://firstlegoleague.techniekpromotie.nl/watisfll/Pages/Algemeen.aspx
http://sciencecentra.nl/leden/techniek-museum-delft/producten/techniekeducatie
http://techniekpromotie.nl/#

Elisabeth B.
13-07-2012 om 22:01
Junior college
Mijn zoons hadden ook die hevige interesse voor natuur- en scheikundige processen. Ze hebben beide een naschoolse cursus natuurkunde en scheikunde gedaan bij junior college. Dat vonden ze echt erg leuk, echt een aanrader! Google eens op junior college, mischien zijn zij ook actief in jouw buurt.

toja
14-07-2012 om 08:27
Lego mindstorm
Zoon heeft ook veel interesse in dit soort zaken. Hij verslindt de boeken van waanzinnig om te weten, heeft net een spreekbeurt gehouden over natuurkrachten ( incl proefjes, gevonden op internet) en heeft sinds kort Lego mindstorm. Daarmee kan hij zelf een robot bouwen en via de computer programmeren. Maar je kan er ook andere dingen mee maken. Laatst kwam hij naar beneden met een draaimolen. Verzint hij terplekke ik ga de andere links ook een bekijken
Verstuurd met de Ouders Online iPhone app.

Brasso
14-07-2012 om 13:02
Proefjes
Hier ook zo'n zoon wel in iets mindere mate, heeft ook Lego mindstorms en ooit kreeg hij een boek over proeven op zijn verjaardag dat kwam bij de Aldi vandaan! Een techniekclub is dan ook leuk, maar misschien iets te makkelijk voor jou zoon. Kijk ook eens bij de witte boekenmarkt daar zijn ook vaak leuke boeken te vinden op dit gebied.
Verstuurd met de Ouders Online iPhone app.

IngridT
14-07-2012 om 21:14
Uit mijn hoofd....
nemo heeft volgens mij ook heel veel leuke wetenschapsdingen te koop ook een webshop volgens mij.
En heeft dr Zeepaard (heet ie zo? het klinkt zo raar, maar volgens mij is het goed) van de NRC een archiefsite? In de wetenschapsbijlage staat nl elk weekeinde een heel leuk kinder-proefje. met huis tuin en keuekenattributen & achtergrondnformatie.
En er zijn zat leuke experimenteer-boeken te koop. gewoon even zoeken bij bol.com (of amazon.co/uk als het idd in het engels mag. Relatief erg goedkoop & veeeeel recensies die je helpen kiezen wat bij je zoon past)
Ingrid

IngridT
14-07-2012 om 21:16
Jaja
http://weblogs.nrc.nl/kleine_wetenschap/category/proefjesfabriek/
Die bedoelde ik dus. Gratis & voor niks!

Elisabeth B.
14-07-2012 om 21:55
Waterraket
Met het bouwen en afschieten van een waterraket hebben mijn oudsten zich ook kostelijk vermaakt. Als je op youtube 'waterraket' intypt vind je filmpjes ter inspiratie. Als je googled vind je voldoende instructies waarmee je zoon zelf aan de slag kan.

Kir
15-07-2012 om 07:44
Club
mijn zoon vond(interesse is nu iets meer afgenomen, nu 12 jaar) dat ook altijd zo leuk. Op zijn school werd als naschoolse, lessen van madscience aangeboden, dat vond hij erg leuk, 3 jaar gedaan. Misschien kun je daar eens kijken, bieden ook kampen, feestjes ed aan las ik net.http://www.madscience.org/locations/nederland/ourservices.aspx?sm=-99

vivo
15-07-2012 om 10:07
...
Wat een hoop reacties! Die internationale Lego wedstrijd (robotics)is idd erg leuk. Op zijn school doen ze er ook aan mee maar vanaf twaalf jaar. Nemo in Amsterdam was idd een geweldig museum voor hem. De winkel daar viel helaas een beetje tegen. Bedankt verder voor alle tips en links allemaal!
Ik vraag me af of Mindstorm van Lego echt wat is? Het is namelijk nogal een bedrag E 325,-. Ik wil niet dat hij er dan snel op is uitgekeken.
Mijn vader had als kind diezelfde interesse als mijn zoon , maar in de naoorlogse periode was er niet veel te besteden. Toch heeft hij van alles gebouwd bijv. een echte radio. Helaas is hij overleden dus kan hij als opa niet meer met hem iets doen. Ik ben daarom benieuwd of iemand hier een website of boek kent met gebruiksaanwijzingen hoe je zelf iets kan bouwen met onderdelen die je bijv. gewoon bij een electronicazaak zou kunnen kopen. Of een forum waar men dat met elkaar kan uitwisselen. Geen idee of dat bestaat.

Marie
15-07-2012 om 11:12
Ideetjes?
Hoi
Hij is dus ook geïnteresseerd in elektronica?
Ik weet niet waar je woont, maar na wat googlen vond ik bijvoorbeeld dit:
http://www.elektronicaclubscoop.nl/index.php?option=com_content&view=article&id=3&Itemid=14
http://www.comm-it.nl/elektronicaclub/index.html
Bij Conrad.nl kun je bijvoorbeeld van alles bestellen op dat gebied (mijn man besteld hier veel):
http://www.conrad.nl/ce/nl/category/SHOP_AREA_40353/Elektronica-voor-beginners
Verder vond ik dit na googlen op "zomerkamp natuurkunde"
http://www.scienceout.nl/onderwerpen/18
succes

toja
15-07-2012 om 20:46
Vivo
Omdat wij ook niet zeker wisten of onze zoon mindstorms echt leuk zou vinden hebben wij een oudere versie gekocht via marktplaats. Zijn vader heeft hem hiermee geholpen en zeer regelmatig op marktplaats gekeken en zodoende een goede deal kunnen maken. Uiteindelijk heeft hij het zelf voor 50 euro kunnen kopen. Nieuw vonden wij het ook niet te duur hoor!
Verstuurd met de Ouders Online iPhone app.

vivo
16-07-2012 om 14:58
Marie
Heel erg bedankt voor de Conrad link! Die beginnerspakketten lijken me geweldig!