

Huis, Tuin en Keuken

kopje
13-01-2015 om 14:34
brood bakken
Nog nooit brood gebakken, maar wil dat wel gaan doen. Wie bakt er brood en hoe? Gaat het echt veel sneller met broodbakmachine en is dat echt lekker?
Of toch een goede keukenmachine, want daar ben ik ook over aan het denken...we doen nu veel met de hand en wil wat verser en uitgebreider gaan koken. Bovendien blijkt dochter erg graag te bakken. Maar blijft het bakken van brood niet toch bewerkelijk, al kneedt een machine?

bloemetje
16-01-2015 om 08:46
piepjes?
"mijn buren hebben een tijdje een bbm gehad. Wat een onding want behalve die ergelijke piepjes (die je 2 huizen verder nog hoort) stinkt dat hele bakproces nog eens ook."
Piepjes? Die van ons piept alleen maar als hij klaar is, en dan zijn wij gewoon beneden om het brood eruit te halen. Is vergelijkbaar piepje met wasmachine, vaatwasser etc., dus valt gewoon onder de categorie 'woongeluiden'. Stank herken ik absoluut niet. Als de buren dit zouden ruiken, dan zou et huis denk ik rijp zijn voor de sloop.

amk
16-01-2015 om 08:54
piepjes
zijn zeer doordringende geluiden. Ook van andere apparaten overigens.
En geur dringt ook heel erg overal door heen. Dan is je huis nog niet gelijk rijp voor de sloop.
Die piepjes hoeven ook niet op die apparaten te zitten.
Als jij ' s morgens wakker wordt wil nog niet zeggen dat je buren dat dan ook al willen worden. De wekker van mijn buren gaat om 6 uur af. Die van mij pas om kwart voor 8.

karin
16-01-2015 om 10:46
piepjes enzo
Hier ook een broodbakmachine.Jaren geleden gebruikten wij hem bijna dagelijks,inderdaad om het zalige verse brood in de ochtend.
Maar we ergerden ons steeds aan die vreselijke piepjes,die sommige machines blijkbaar hebben als je extra ingredienten moet toevoegen.
Wij slapen alledrie niet erg vast en werden er altijd wakker van.
Jarenlang de machine niet meer gebruikt,ook omdat het een kleine was en de broodjes inmiddels te klein zijn voor drie,maar een paar maanden geleden een nieuwe,grotere aangeschaft.
Helaas heeft deze machine ook die irritante tussen piep,dus nu bakken we alleen soms overdag,bv een brood dat we in de avond eten.
Vanmiddag ga ik een bananen brood bakken,die we vanavond opeten,ben benieuwd..
Wij vinden trouwens eigen gebakken brood ook veel lekkerder dan gekocht brood.
Wij bestellen soms bij www.bakkertjethuis.nl ,die hebben ook kleine verpakkingen in een pakket om te proberen,erg lekker.

bloemetje
16-01-2015 om 11:26
merk?
Misschien kunnen de mensen met piepende machines het merk/type hier vermelden? Dan weten potentiële kopers (met dunne muren) dat ze die in ieder geval niet moeten kopen. Wij hebben een Panasonic, die piept niet tussendoor.

Moni
16-01-2015 om 11:57
Ook een panasonic
Die piept alleen als je rozijnenbrood wil bakken. Die moeten er tussendoor bij gegooid worden. Dat moet je dus niet 's nachts doen
Oja, wel een piepje als die klaar is.

kopje
16-01-2015 om 12:28
panasonic
Was ik zelf ook al naar aan het kijken, hoewel ik ze lelijk vind.(moet denk ik toch in keuken) En jammer dat er geen twee broden gemaakt kunnen, ik zag dat sommige machines dat kunnen en voor ons dus ideaal. Smaak van dochter en zoon ligt zo ver uit elkaar, dat wordt om de beurt bakken.
Maar zag dat recensies nergens zo goed waren als bij panasonic, en fijn dat ie stil is. Keuken open hier en 's nachts deur naar gang ook nog open opdat we de hond kunnen horen ' s nachts. Lekker vers brood lijkt me super maar niet ten koste van nachtrust.
Maar behalve rozijnen hoeft er niets later bijgevoegd? Zaden?

Hanne.
16-01-2015 om 13:32
eigenlijk alles
Mijn ervaring is dat je eigenlijk alles (noten zaden rozijnen etc) er later in moet doen. Meteen kan oik maarndan zie je er in het eindresultaat weinig meer van terug. Het wordt te fijn gekneed.

bloemetje
16-01-2015 om 14:23
Kopje
In tegenstelling tot wat Hanne schrijft: er HOEFT niets op een later moment te worden toegevoegd. Je reguliere mail (of het nou volkoren, 10-granen of wat dan ook maar is), water etc. gaat er gewoon gelijktijdig in.
Wil je speciaal brood bakken (zoals met rozijnen, muesli etc.) dan doe je dat er wel later in, omdat het anders kapot gekneed wordt. Maar voor 'gewoon' brood dus niet.

Tine Winkel
16-01-2015 om 16:21
alles afhankelijk van merk en type
Vroeger veel gebakken met AFK's, die idd ergerlijk hard piepen, daar ben ik ook heel wat keren wakker van geworden. En bij die apparaten kreeg je dus ook een waarschuwing als je halverwege het bakproces iets zou moeten toevoegen.
De Panasonic die we nu hebben piept echt heel beschaafd, nauwelijks hoorbaar als ik in de ruimte ernaast sta (met halfsteensmuurtje, dus of de oude buuf dat hoort - ik kan het me niet voorstellen). Deze machine heeft bovendien een voorraadbakje in het deksel, waar je noten of rozijnen in kunt doen. Apparaat piept dus tussendoor niet meer als je 'gevuld' brood wilt maken, maar doet dat zelf volautomatisch.
overigens, Bloemetje, ik maak mijn brood van meel, niet van mail

Kaaskopje
16-01-2015 om 18:06
Bloemetje
Grappige verschrijving: ...Je reguliere mail ...
Het lijkt me droge kost, of gebakken lucht, maar lekker in ieder geval niet

Hanne.
16-01-2015 om 19:02
gewoon
Volgens mij bedoel ik het zelfde als bloemetje. Bijzondere dingen die je in het brood terug wil zien moeten later worden toegevoegd. Voor brood zonder zichtbare pitten zaden noten rozijnen etc hoef je inderdaad niets later toe te voegen

Juno
17-01-2015 om 09:25
Ter overweging
Ik heb jaren geleden voor mijn moeder een bbm gekocht, toen van alles uitgezocht dus ik weet niet of mijn info nog accuraat is. Destijds kwamen twee bbm's als winnaar uit de test: de Panasonic en een ding van €35,- o.a. verkrijgbaar bij de Lidl. Ik heb toen na overleg gekozen voor de goedkope. Fantastisch apparaat! Toen hij na een paar jaar stuk ging heeft mijn moeder weer dezelfde gekocht.
Als je nog niet weet hoe bruikbaar je zo'n ding vindt en je vindt pitten erop of krenten erdoor niet heel belangrijk kan je ook een goedkope kopen. Na een jaar of drie bij dagelijks twee broden bakken is hij op en kan je eventueel een dure kopen.

Kaaskopje
17-01-2015 om 12:29
Panasonic
Wij hebben nu een redelijk eenvoudige die we ook nog eens voor een habbekrats hebben gekocht. Er kan best veel mee. Wat is het voordeel van een duurder apparaat? Waaruit blijkt dat het een duurder apparaat is? Ik las hierboven al dat sommige bbm's twee broden tegelijk kunnen bakken?

Kaaskopje
17-01-2015 om 12:39
Piepjes
Onze bbm piept na de eerste ronde kneden en ook als het brood klaar is. De piepjes zijn goed hoorbaar en dat vind ik prima. Onze koelkast piept ook als de deur te lang openstaat. Super irritant geluid, zeker als iemand bij de koelkast staat en maar niet op de uitknop drukt, maar het is wel functioneel. Als de buren dat zouden kunnen horen, zou ik dat wegboeken onder 'jammer dan'. Je moet wel wat van elkaar kunnen verdragen hoor. Met het tijdstip zou ik wel rekening houden als ze er last van hebben. In de avond bakken kan ook.
De geur van het rijzende en bakkende brood vind ik juist zo lekker. Als ik 's morgens langs de supermarkt fiets of loop, richting werk, ruikt het ook zo heerlijk naar warm, net gebakken brood. Maar AMK, van die geur heb jij toch alleen last en niet de buren toch?

amk
17-01-2015 om 12:46
kaaskopje
ik heb last van de geur van de buren! Ik heb geen bbm, bak ook geen brood want dat stinkt.

Kaaskopje
17-01-2015 om 13:30
Ja dat begreep ik amk
Maar ook dat schaar ik onder 'jammer dan'. Ik heb geleerd om te zeggen dat ik iets vind, in plaats van het te brengen als een feit. Jij vindt dat de geur van gebakken brood stinkt. De buren genieten er mogelijk van. Als we elkaar nu ook al kwalijk gaan nemen omdat we liever iets zelf produceren dan ervoor naar de winkel te gaan, omdat daar wat geur bij vrijkomt, raken we het spoor een beetje bijster vind ik.

amk
17-01-2015 om 13:36
kaaskopje
als de overlast zo groot is dat ik door mijn eigen braaksel wakker wordt, want ik ga braken van die stank, ga ik er echt wel iets van zeggen.
Gelukkig waren mijn buren iets begripvoller dan jij.

Hanne.
17-01-2015 om 14:11
wat voor huis
Ik ben stiekem toch heel benieuwd wat voor huis jij hebt dat de etensluchten in die mate bij jou binnen komen. Als ik brood bak ruik je dat een verdieping hoger nauwelijks. Buiten al helemaal niet laat staan bij de buren. Enige geur overlast die ik ken is als de buren de barbecue asn zetten en ik het raam open heb staan. Maar raam dicht is dan voldoende.
Lijkt me vreselijk om in een huis te wonen waar de geuren van de buren zo sterk binnen komen.

amk
17-01-2015 om 14:22
hanne
het is een appartement en de buren hebben het zo verbouwd dat hun keuken grenst aan mijn slaapkamer. Hun afzuigkap blaast ahw in mijn slaapkamerraam. Mijn appartement heeft nog de oorspronkelijke indeling.
Barbecuen en vuurkorven hebben we opgenomen in het huishoudelijkreglement, met name voor de eigenaren met een tuin. Die mogenndus niet gebruikt worden. De lucht kan nergens heen namelijk.

bloemetje
17-01-2015 om 14:33
AMK
We redeneren allemaal vanuit onze eigen ervaringen. En die verschillen, omdat ook de omstandigheden verschillen. Je legt nu uit hoe bij jullie de situatie is. Dat is een andere dan bij veel mensen hier in dit draadje. Gelukkig zijn in Nederland veel huizen dusdanig gebouwd dat een piepje de buren niet wakker maakt, en de geur van brood de buurvrouw niet aan het kotsen maakt.
Uit dit draadje heb ik geleerd dat er blijkbaar nogal een verschil zit in het piep-volume (en frequentie) van broodbakmachines. Ik wist dat niet, ken alleen het bescheiden piepje van die van ons. Misschien verschilt het ook wel per machine of er veel geur vrij komt. Als wij niet in de keuken zijn, ruiken we sowieso de broodlucht niet, en in de keuken zelf ook maar een klein beetje. Het is in onze situatie dus echt ondenkbaar dat dit voor overlast van de buren zou zorgen. Het hoort (bij ons dus he) bij de heel normale geluiden en geuren die nu eenmaal in een huishouden zijn.
Dus als mijn buurvrouw naar mij toe zou komen over onze bbm, dan vrees ik dat ik net zo 'onbegripvol' (jouw woorden) zal reageren als Kaaskopje. Gewoonweg omdat het in onze situatie binnen alle grenzen van 'het normale' valt.

amk
17-01-2015 om 16:16
bloemetje
zij ruiken 'm zelf ook niet, maar die geur is er wel.
Het is net net wcverfrisser, die van jezelf ruik je niet maar die van een ander wel.

Fiorucci
18-01-2015 om 12:07
Maar....
Wat mag dan nog wel? Mag nasi met trassi? Pannekoeken? Speklapjes? Roti? Gebakken ui?

Kaaskopje
18-01-2015 om 19:03
AMK
Ik ben best begripvol, maar de geur van gebakken brood hoef je niet bij de buren te ruiken. Dus ook niet als de afzuigkap bij jouw slaapkamerraam gesitueerd is. Waarom zou je een afzuigkap aanzetten met een broodbakmachine of brood in de oven? Maar krijg je dan ook braakneigingen als je langs een bakkerszaak loopt, of als de supermarkt aan het afbakken is?
Wij hebben een tijdje een Afrikaanse buurman gehad, die Afrikaans kookte. Onze afzuigkappen grenzen naast elkaar en het gebeurde nogal eens dat zijn kookgeur door onze afzuigkap naar binnen wapperde. Ik vond het meestal lekker. Weer eens wat anders In de praktijk bleek dat Afrikaanse eten verschrikkelijk pittig te zijn, zo heet dat zelfs bij mij de tranen in mijn ogen schoten.

MariaV
21-01-2015 om 10:19
Stille machine
Ik heb ook een Panasonic met zo'n apart vakje voor noten en zaden. Deze machine is heel stil, als ik overdag bak en in dezelfde ruimte ben (open keuken), hoor ik hem nauwelijks kneden. Geen piepjes tijdens het bakken. De piepjes aan het einde zijn heel zacht, en bovendien om 7 uur 's ochtends, ik denk niet dat mijn buren die kunnen horen. Ik slaap heel licht, maar ik hoor de piepjes een verdieping hoger (gelukkig) niet. En ja, ik vind de geur van vers brood lekker, maar smaken verschillen.
Kaaskopje vroeg naar het verschil tussen een dure en een goedkope bbm. Volkorenbrood wordt lekkerder in deze machine, het brood rijst beter, de machine is stiller en heeft meer opties. Maar ik heb jarenlang met veel plezier brood gebakken met een Aldi-machine van 40 euro. Ging prima.

amk
21-01-2015 om 12:10
Kaaskopje
ja dan ook. Dat soort winkels ontwijk ik dus ook.
Waarom een afzuigkap aan zetten? Omdat ze het zelf ook geen fijne geur vinden denk ik.
Geur is een venijnig iets, het gaat door de porien van je huis.
Als er bij ons iemand in de bergingen bezig is met een spuitbus verf of een sigaret rookt (wat ook niet mag) dan ruik je het in alle portieken bijvoorbeeld. Dat is bij de vve vergaderingen een steeds terugkerende algemene klacht.
Reageer op dit bericht
Op dit topic is al langer dan 4 weken niet gereageerd, daarom is het reageerveld verborgen. Je kan ook een nieuw topic starten.