Het forum van Ouders.nl is een online community waar iedereen respectvol met elkaar omgaat. Het forum is er voor ouders met vragen over opvoeding, ouderschap, ontwikkeling, gezondheid, school en alle andere dingen die je als ouder tegenkomt in het leven.
09-01-2014 om 15:04
Ik vond in de pdf van de terugblik op de cito 2013 wel interessante informatie over de zittenblijvers en de kinderen die een klas oversloegen.
Of google op terugblik cito 2013, het is de bovenste, een pdf.
Vanaf pagina 16-20 kun je hele mooie statistiekjes vinden waar alles wat we dachten weer bevestigd wordt. Meiden slaan sneller een klas over en jongens blijven sneller zitten. Meiden zijn beter in taal en jongens in rekenen
09-01-2014 om 21:18
interessant
Ik vindt het ook opvallend dat de jongens het gemiddeld genomen toch beter doen dan de meisjes. Ik had dit eigenlijk andersom verwacht.
Ook valt ook dat de zgn 'voorlijke' leerlingen zoveel beter scoren dan de rest. Terwijl je juist tegenwoordig hoort dat het helemaal niet vanzelfsprekend is dat een leerling die een klas heeft overgeslagen naar het VWO gaat.
09-01-2014 om 22:17
1 oktober
mij valt vooral op dat het cito nog gewoon uitgaat van de 1 oktober grens. De meeste scholen overigens ook. Vandaar die knik bij 1 oktober.
09-01-2014 om 22:39
Niet alleen cito
Ook de onderwijsinspectie kijkt voor het aantal kleuterverlengers 'gewoon' naar de grens van 1 oktober. Er is namelijk niets beters, omdat na het schrappen van de 1 oktober grens er geen nieuwe absolute grens is getrokken.
Een grens bij 1 januari, waar hier op het forum vaak sprake van is bestaat helemaal niet.
10-01-2014 om 10:30
dat klopt ook niet helemaal
er zijn tegenwoordig toch veel meer kinderen van tussen oktober en januari die geen kleuterverlengers zijn, dan vroeger.
Op dit topic is al langer dan 4 weken niet gereageerd, daarom is het reageerveld verborgen. Je kan ook een nieuw topic starten.