Vakantie en uitjes Vakantie en uitjes

Vakantie en uitjes

Aagje Helderder

Aagje Helderder

14-01-2011 om 19:49

Tiogatours?

Eindelijk gaat het er van komen, de lang gedroomde verre reis met de kinderen. We denken aan een rondreis in het westen van de USA. Al surfend op het world wide web komen we uit bij Tiogatours. Ziet er mooi uit op de website, professioneel en ze zijn volgens hun site aangesloten bij SGR en ANVR.
Is er iemand hier die ervaring heeft met deze organisatie? Zijn ze even betrouwbaar als hun website er uit ziet? Bleken alle dingen die afgesproken waren voor je reis goed geregeld? Nu ja, we horen graag ervaringen.
Alvast bedankt,
Aagje

Naar laatste reactie
Dit forum topic is gesloten, er kan niet meer gereageerd worden.
Mover

Mover

15-01-2011 om 07:15

Misschien even controleren bij

het Amerika forum:
http://www.allesamerika.nl/forum/index.php

Veel plezier (ik ben er nooit geweest, en kan je niet helpen)
Groetjes, Mover

Aagje Helderder

Aagje Helderder

15-01-2011 om 14:49

Mover

Dank je wel voor deze tip. Ik ga direct kijken.
Dat plezier moet goedkomen, lijkt me. Alle ingrediënten voor een geslaagde vakantie kun je daar wel vinden.
Aagje

joer

joer

15-01-2011 om 17:39

Ja wij....

3 jaar geleden (zomer 2008) hebben wij bij Tioga Tours een 22 daagse rondreis Westcoast en National Parks geboekt. Met onze jongens van toen 13 en 15 jaar.

Alles was goed geregeld. Van reserveren, factuur tot de toegestuurde informatie. Ook de hotels waren prima. Vaak Quality Inn, Comfort Inn, Holiday Inn, Best Western

Je krijgt een dik routeboek toegestuurd met daarin de route, alle informatie over de bezienswaardigheden en info over Amerika zelf.

Ik heb veel via de mail geregeld en gevraagd. Ging heel goed, vaak al de dag erop antwoord. Heel netjes allemaal.

Veel plezier in Amerika!!!

Groetjes JOER.

Aagje Helderder

Aagje Helderder

15-01-2011 om 18:24

Fijn

een ervaringsdeskundige, Joer. Wij hebben ook al mailcontact gehad en dat geeft ook een goede indruk en we merken wel dat er goed meegedacht wordt. Maar ik vind het wel een grote stap: het gaat om een klap geld en dan wil je wel dat je met een bonafide club te maken hebt en dat alles klopt.
Ik heb ondertussen ook al op het Amerikaforum gekeken, maar ik merk wel dat ik erg gehecht ben aan de overzichtelijkheid van OO. Ik vind het maar een veelheid aan dingen waar ik nog niet zo goed weg mee weet. Maar ja, dat komt misschien wel door het feit dat ik nogal digibeet ben. Wel een mooie site met veel waardevolle informatie trouwens.
Aagje

Chippie

Chippie

15-01-2011 om 22:54

Wij ook....

Wij zijn twee jaar geleden met Tiogatours weggeweest (ons reisverslag staat daar ook op de site). Mensen die voor de tigste keer naar de USA gingen en met een camper gingen rondtrekken boekten bijna allemaal Tiogatours. Ik had een aantal vragen over onze route en ze gaven hele goede informatie als antwoord. Mocht je er behoefte aan hebben dan stippelen ze graag een route voor je uit. Ze zijn specialist in camperreizen naar USA.
Ik had ook een offerte opgevraagd bij reisbureau. Bij Tiogatours hebben ze alle extraatjes qua prijs etc in kaart. Geen addertjes onder het gras. Wij gingen in het voorseizoen en Tiogatours kwam met een duurdere verhuurder die toch het goedkoopst bleek te zijn voor ons omdat ophaal- en terugbrengplek niet gelijk waren.
Als i knog een keer ga, dan ga ik weer met Tiogatours.

Aagje Helderder

Aagje Helderder

16-01-2011 om 16:08

Aha

nog een goede ervaring. Mooi. Ik heb al even op de site gekeken naar alle reisverhalen. Grappig om te bedenken dat die van jullie er ook tussen zit en dat ik niet weet welke dat is.... Wij opteren trouwens ook voor een camperreis. Ik denk dat we maar eens een afspraak gaan maken daar. We hebben zo veel vragen, het praat toch makkelijker wanneer je tegenover iemand zit.
Dank voor de informatie,
Aagje

Jujube

Jujube

17-01-2011 om 19:16

Wij ook

Hai Aagje,
Wij zijn afgelopen zomer een maand naar de USA geweest en hebben vlucht en camper via Tioga Tours geboekt.
Allemaal prima verlopen. Wij wilden overigens niet dat Tioga reserveringen voor ons zou doen, wij wilden liever zelf ter plekke beslissen hoe lang we waar zouden blijven. Ze hadden overigens geen info over de regio die wij gingen bezoeken, maar met name over zuid-west. Wij hebben een prachtige rondreis gemaakt door Noord-west USA (in 't kort: Portland OR, Crater Lake, Bend, oost Oregon, Boise, Craters of the moon, Yellowstone, Cody, Bozeman, Seattle, Port Angeles en ferry naar Victoria en terug, Forks, Hoh Rainforest en weer terug naar Portland).
Supermooie reis; ik zou zo weer willen dit jaar.
Je kunt overal terecht met je camper. Wij hebben veel op KOA campgrounds gestaan omdat ze daar altijd draadloos internet hebben en een zwembad. Maar ook een paar keer in the middle of nowhere op de prairie, en een keer aan schitterend meer, en in Yellowstone op een prachtige campground aan het bos en lake Yellowstone. De campgrounds zijn overal zeer geschikt voor campers en de meeste campgrounds hebben aansluitingen voor elektra, water en afvoer voor vuil water.
Alvast heel veel plezier gewenst!
Groet,
Jujube

Aagje Helderder

Aagje Helderder

17-01-2011 om 23:07

Jujube

Mooi te horen dat jullie ook goede ervaringen hebben met Tiogatours.
Dat is ook wel een heel mooi gebied dat jij beschrijft. Ik ben lang geleden ook in Portland, Seattle en Victoria geweest. Met de Victoria Clipper van Seattle naar Victoria, nog nooit zo zeeziek geweest als toen, maar het was de moeite waard.... Helaas had ik geen mogelijkheden om de andere gebieden die jij beschrijft te bezoeken. Daar heb ik ook wel oren naar. Maar de kinderen willen ook wel heel erg graag naar Disney en Hollywood, voor hen het toppunt van Amerika, dus we moeten wel op enig moment bij LA in de buurt komen. En dan is het wel weer heel erg ver om naar Washington en BC te gaan. Maar goed, we zijn nog aan het kijken.
Ik heb begrepen dat Tioga ook niet adviseert om alle campingovernachtingen al vast te leggen. Kun je beter ter plaatse doen. Alleen de hotelovernachtingen aan het begin en einde van de reis, die laten we wel regelen denk ik.
Bedankt voor alle informatie!
Aagje

Chippie

Chippie

18-01-2011 om 23:38

Aagje, campingovernachtingen

Aagje, als je in het hoogseizoen wilt gaan (eigenlijk wanneer dan ook) én in de NP wilt overnachten (en dat zijn echt de mooiste overnachtingsplekken, zeker voor je kinderen) dan moet je drie maand voor de overnachting achte rje computer zitten om te reserveren. Anders moet je op zoek naar iets anders. En echt waar slapen in de NP's is echt geweldig! Dus ja, ik zou zeker wel wat campings gaan reserveren!

Aagje Helderder

Aagje Helderder

19-01-2011 om 11:08

Chippie

Dank voor deze tip. Want dat willen we zeker wel, overnachten in NP's. Alleen hadden we het idee dat we ter plekke wel konden bedenken in welk tempo we zouden reizen, behoudens de aankomst- en vertrekdata en bijbehorende overnachtingen. Moeten we dus toch vooraf strakker plannen. Maar goed, als dat moet, moet het maar...
Aagje

MCS

MCS

19-01-2011 om 15:17

Campings in npen

Als je een groot NP hebt als Yellowstone, dan heb je ook vaak campings op basis van 'first come, first served'. Maar ook campings waar gereserveerd moet worden hebben vaak wel plek. De camping waar Jujube het over had (naast het haventje?), daar hebben wij ook gestaan en wij zijn gewoon op de bonnefooi aan komen rijden. Dwz gepland dat we vroeg in het park waren, bij de eerste camping gevraagd naar plaatsen en door de zeer behulpzame mensen doorverwezen naar eerder genoemde camping. SCHITTEREND DAAR!!!
Mijn tip is juist om KOA's te mijden, they suck! Wij hebben veel gekampeerd in Amerika en elke keer was het weer een teleurstelling. Soms ontkom je er niet aan, omdat ze gunstig liggen op je route, maar mooi zijn ze niet. Tenzij je naar New Hampshire gaat, dan weet ik er nog wel één.

Aagje Helderder

Aagje Helderder

19-01-2011 om 15:40

Koa's?

Mijn posting zegt het al: wat zijn KOA's? Misschien een een beetje blond, maar 'new at this'. En ook totaal geen campeerder van huis uit.
En wat betreft de NP's lijkt jouw verhaal wel weer anders dan wat Chippie zegt. We zullen het voor de zekerheid eens navragen bij de reisorganisatie.
Maar door alle informatie weten we wel waar we naar moesten vragen.
Aagje

MCS

MCS

19-01-2011 om 15:47

Koa

Kampgrounds of Amerika !

Aagje Helderder

Aagje Helderder

19-01-2011 om 22:01

Thanx

voor deze opheldering, MCS! Ik zal eens een en ander gaan nazoeken en navragen als we naar het reisbureau gaan. We hebben ondertussen twee afspraken staan. NIet alleen bij Tioga, maar ook nog op een ander adres dat ons is aangeraden.
Aagje

Chippie

Chippie

23-01-2011 om 16:35

Koa's en reserveren

MCS heeft gelijk, KOA's zijn echt verschrikkelijk. En neem echt van mij aan in april/mei konden wij al nergens 'op de bonnefooi' terecht met een camper. Grand Canyon zat vol (en dan kom je op een stoffige parkeerplaats terecht), Arches NP zat vol (en dat vond ik vreselijk zonde!). We hadden wel gereserveerd in Yosemite en vlak bij Monument Valley en dat was maar goed ook; dat was echt bomvol! Daar kon niets en niemand meer bij. Je moet dan het park weer verlaten voor een camping buiten het park en de volgende dag weer terug. Dat kost je ongelofelijk veel tijd.
Jij wilt in het hoogseizoen, reken maar da tje dan nog verder/langer moet zoeken voor een camping plaatsje.

Hoe?

Hoe kom je aan die adressen van de nationale parken, dan bedoel ik het reserveren van een kampeerplek.

Chippie

Chippie

23-01-2011 om 17:48

Op de algemene site van de national parks

Geen idee meer hoe die site heet. Even googlen. Dan wordt je door gelinkt naar een andere site (zoeken op 'camping'). Je kunt niet eerder dan 3 maanden van te voren reserveren. Je kunt de plaats aangeven waar je wilt staan. In Yosemite is Upper Pines de mooiste camping.

Jujube

Jujube

23-01-2011 om 21:41

Koa en dergelijke

Tsja, wij hebben ook op hele mooie KOA's gestaan, maar ook wel op 1 of 2 sneue. Het voordeel vonden wij dat er bijna altijd een zwembad is en wireless internet. Maar wij zijn naar noordwest gegaan, dit is minder toeristisch dan zuidwest USA. Wij hebben nergens gereserveerd en we hadden altijd een plek. Soms alleen in de ochtend gebeld naar de campground waar we in de middag aan wilden komen. En wij zaten echt middenin het hoogseizoen; half juli t/m half augustus.
En MCS: Ja, bij het haventje! En Yellowstone vond ik echt een fantastisch NP!
Groet,
Jujube

MCS

MCS

24-01-2011 om 10:59

Jujube! plus jubelverhaal

Bridge bay campground was idd een prachtige camping. Wij hebben ook een middag een speedbootje gehuurd en over Lake Yellowstone geracet, geweldig! Wat wij ook zo super vonden van de campings daar is dat elke plek zijn picknicktafel heeft en een 'fire ring'. Elke avond fikkie stoken of naar de ranger luisteren. Zo hebben we veel geleerd over de 'moose', de 'buffalo', de 'prairie dog'. Ook de kinderprogramma's van de national Parcs zijn super. O, o, o, I wanna go back! Een van mijn mooiste foto's ooit gemaakt is van Hayden Valley.
Van daaruit zijn we nog verder naar het noorden gereden, naar Glacier NP. Ook zo ontzettend de moeite en lange reis waard! Maar de Grand Canyon, Monument Valley of Zion zijn ook schitterend. Als je alleen al in dit forum die namen intoetst, kom je zoveel verhalen tegen, ook die van mij .

Jujube

Jujube

25-01-2011 om 23:09

Mcs

Ja, Bridge Bay vond ik echt een supercamping. En die rangers kwamen we ook her en der in het park tegen; echt leuk vond ik dat. Wij hebben een grizzlybeer gezien met 2 cubs en een zwarte beer van heel dichtbij, dat vond ik echt fantastisch. En een hele kudde bizons. Ik zou graag nog een keer gaan.... Glacier hadden we geen tijd voor. Craters of the Moon vonden we ook zeer de moeite waard, dat vond ik echt 'unreal', alsof ik op een filmset liep.
Groet,
Jujube

Aagje Helderder

Aagje Helderder

26-01-2011 om 19:35

Wat leuk

dat er nog steeds reacties komen in dit draadje.
Wij zijn ondertussen een stuk verder met onze plannen. We hebben een goed gesprek gehad bij Tioga en hebben een mooie route gepland. We gaan binnenkort boeken! Het wordt helemaal echt nu.
Naar aanleiding van jullie verhalen zou ik nog wel graag weten welke campings mooi zijn in Yosemite Park, Bryce Canyon en Moab. Wat zijn de aanraders in deze parken?
Bedankt weer voor het meedenken.
Aagje

Chippie

Chippie

26-01-2011 om 21:56

Aagje

Yosemite -> in Park zelf, er zullen er verschillende zijn. Weet niet meer op welke wij (bijna 20 jaar geleden!) stonden.

Yosemite -> in park zelf. Yosemite is best een groot park. Wij kwamen aan vanuit het Zuiden (in hoogseizoen kun je ook vanuit oost komen). We hebben eerst een klein, rustig campinkje gehad aan een riviertje nabij Wowonahotel. De volgende dag naar en uitzichtpunt gereden (geen idee mee rhoe dat heette, is wel een heel bekende) en daarna door naar het 'centrum' van het park. Upperpines is dan de mooiste place to be. Wij hadden een geweldige plek aan een riviertje en tussen de bomen door zagen we Half Dome. Yosemite is heel erg druk maar toch vond ik het een relaxt park op de fiets.

Bryce Canyon heeft een NP, wat ik ervan zag vond ik het niet zo bijzonder. Wij stonden net buiten het park bij Ruby's Inn omdat dat een zwembad had. Is waarschijnlijk ook superdruk in hoogseizoen.

In Moab zou ik in ieder geval gaan voor een nachtje in Arches NP staan. Je staat dan tussen de hoge rotsen en in het mulle zand (niet handig) maar echt een prachtplek. De campings in Moab zelf zijn niet heel erg geweldig.

Chippie

Chippie

26-01-2011 om 22:02

Aagje

Ons reisverslag kun je zoeken op de site van TT door via geavanceerd zoeken te zoeken op 'birthdaycake'. Ongetwijfeld kun je met dit verslag wel uitvogelen wanneer we waar zijn geweest. En misschien kom je ook nog andere tips tegen...

MCS

MCS

26-01-2011 om 22:20

Bryce en zo

Ik ben het eens met Chippie, Bryce is mooi, maar niet allemachtig prachtig. Maar goed misschien komt in jullie planning wel heel mooi uit om in Bryce te overnachten.
Wij hebben Bryce in een middagje 'gedaan', we kwamen toen uit de richting van Lake Powell en zijn met onze 4x4 Jeep dwars door gGrand Escalante gereden. Maar ja, dat doe je niet zo gemakkelijk met een camper. Vanuit Bryce zijn we doorgereden naar Zion NP en daar hebben we een hotel gezocht.
Deze trip was tijdens Spring break, wij woonden toen in de USA. We zijn naar Las Vegas gevlogen, via de Hooverdam naar de Grand Canyon. Toen naar Monument Valley, wat eigenlijk ook een 'must see' is. Terug naar Lake Powell, daar aan het meer overnacht in een resort en toen naar Bryce en Zion (Springfield dacht ik). En dit alles in één week, als een stel echte Amerikanen .
Yosemite heb ik helaas niet bezocht, wel de San Francisco-area. Maar er is zoveel moois te zien, wij hebben duizenden miles gereden en ik kan zo nog tig dingen opnoemen waar ik graag naar toe zou willen.
Wat wordt jullie startplaats, LA of Vegas of zoiets? Bedenk wel dat het in de zomer erg heet kan zijn in de binnenlanden van Arizona, CA en Utah. Je zou ook op Denver kunnen vliegen en dan de Rockies in kunnen duiken. Anyway, ik wens je veel voorpret.

Aagje Helderder

Aagje Helderder

27-01-2011 om 21:19

Chippie

Ik heb jullie reisverslag ondertussen gevonden en er in gelezen. Leuk. Vind het wel komisch: met een van onze kinderen zitten we in dezelfde situatie als jullie: we moeten in de USA op zoek naar taart voor de vierde verjaardag. En bovendien kom ik ook nog uit jullie streek. Ik heb inderdaad jullie route uitgevogeld en die komt deels overeen met die van ons.
Verder hebben we ondertussen gekeken op een website van de nationale parken en hebben we campings gevonden. Is nog niet gemakkelijk om die te reserveren: kan alleen op een vooraf bepaalde termijn van te voren. Heel bijzonder. We hopen nog op tijd te zijn, maar we moeten eerst nieuwe paspoorten, want voor die reserveringen zijn paspoortnummers noodzakelijk....
Aagje

Chippie

Chippie

28-01-2011 om 12:48

Aagje

Grappig!

Qua reserveringen kun je volgens mij ook gewoon je huidige paspoortnummer gebruiken. Daar kijkt echt niemand na. Aan de andere kant, paspoorten zijn nog wel een keer geregeld. Maar, je moet echt 3 maand vantevoren klaar zitten en geen week ofzo wachten. Bovendien kun je ook je plek uitkiezen. Lekker aan de rand, bij een beekje...

Die taart is best nog wel lastig te vinden en in ons geval dus niet-te-eten. Anders hadden we ijs (uit diepvries van camper) met kaarsjes (had ik meegenomen uit NL) gegeten.

Heel veel plezier!

MCS

MCS

28-01-2011 om 14:01

Taart

Da's grappig, ik wilde juist zeggen dat het vinden van een taart niet zo'n probleem zou moeten zijn. Vrijwel elke winkel heeft een taartafdeling. Alleen, ze zijn wat anders qua uiterlijk en smaak dan wat je in NL koopt, maar ja, je bent dan ook in Amerika. In Amerika houden ze erg van cream en frosting en knalkleuren, maar als je een chocoladetaart koopt, kan je bijna niet in de fout gaan.
Lees ik het nou verkeerd of moeten jullie zelf de reserveringen maken voor de NP-en? Als je bij Tioga boekt, doen zij dat dan niet voor je? Dat lijkt mij het enige voordeel van het gebruiken van een touroperator, dat je zelf niet alles hoeft te regelen. Anders kan je net zo goed alles zelf doen. Zeker door internet en allerlei beoordelingssites kan je precies zien welke bedrijven het goed doen en welke niet. Ik bedoel, een camper en een vlucht zijn zo geboekt, maar zo te horen is een plek op een NP met een camper nog een heel gedoe. Daarom is kamperen met een tent zo fijn, vrijwel altijd plek. Zelfs in Grand Teton, Yellowstone en Glacier, waar trouwens beren rondlopen.... Brrrr, maar wel extra spannend. Of in Dinosaur NP, Utah, waar ik achteraf over las dat daar allerlei heerlijke beestjes over de grond kruipen...
Maar goed, succes met alle voorbereidingen, als je er eenmaal bent, is het allemaal meer dan waard

Ik lees

met belangstelling mee. Wij gaan in april een week rond LA toeren. Eerst was de bedoeling 3 weken door California, even door omstandigheden uitgesteld tot over een paar jaar ( en dan met zijn twee-en). Dochter wordt tijdens ons tripje 21 en is gek op chocoladetaart !

Aagje Helderder

Aagje Helderder

29-01-2011 om 12:56

Mcs

Het leek mij ook wel zo dat taart gevonden moet kunnen worden, alleen de vraag is of het een lekkere taart is. Heb ook een tijd in Noord Amerika gewoond en heb toen wel goed kennis gemaakt met het fenomeen birthdaycake of 'welke andere gelegenheid cake' dan ook. Maar ik vind er gewoon niets aan, aan de cakes met de flitsende icings. Aan mij niet besteed.
Maar goed, een aantal campingreserveringen doet Tioga inderdaad niet, omdat dat niet schijnt te kunnen: dat moet toch gaan via je eigen credit cardnummer en dan kun je het dus het best zelf doen. Als ik het goed begrepen heb werkt het zo.
Ik blijf me aanbevolen houden voor tips.
Aagje.

Chippie

Chippie

29-01-2011 om 15:11

Mcs

De meeste tips van mij heb je waarschijnlijk wel gelezen. Een taart in een winkel vinden is geen probleem. Een winkel is er niet overal als je van NP naar NP rijdt. Op mijn verjaardag hebben we het bij blueberrymuffins gehouden. Kaarsje erin, klaar!

Gewoon nog een paar tips. Neem de tijd! Wij hebben bewust LA en kustweg overgeslagen. De kinderen maar wij ook hebben misschien wel het meest genoten van kampvuurtjes, 'vissen' in het riviertje, dennenappels zoeken, etc. Gewoon een middagje aankeutelen... heerlijk.

Wij boekten de ene keer een NP en de andere keer een particuliere camping met zwembad. Dan heb je geen oplaad/rioolproblemen en houd je de afwisseling erin.

De rangerprogramma's in de NP's zijn echt heel erg leuk! Zeker doen. Fietsen in Yosemite vonden wij heel erg leuk (ik zou fietsen vroeg reserveren).

Goblin Valley State Park kom je tegen tussen Moab en Bryce. Leuk om even te bekijken.

Als je voor het eerst boodschappen gaat doen, vergeet dan niet: huishoudhandschoenen voor het aan- en afkoppelen van de rioolslangen.
Wij hebben ons eigen navigatiesysteem meegenomen en daar de kaart van USA opgezet (kostte ongeveer 40 euro).

Bij elke ingang van het park heb je een visitors center. Hier haalden wij altijd een hiking map. Hiermee kun je precies zien of de wandeling ook geschikt is voor kleine kinderen. Easy - short was prima te doen voor onze kinderen. Eén keer hebben we Moderate 5 km gedaan, en ook dat ging goed (maar was niet iets voor iedere dag).

Reageer op dit bericht

Dit forum topic is gesloten, er kan niet meer gereageerd worden.