Het forum van Ouders.nl is een online community waar iedereen respectvol met elkaar omgaat. Het forum is er voor ouders met vragen over opvoeding, ouderschap, ontwikkeling, gezondheid, school en alle andere dingen die je als ouder tegenkomt in het leven.
16-04-2011 om 22:31
Even een vraagje, ik ben aan het surfen op internet maak kan iets niet duidelijk krijgen.
Mijn dochter gaat volgend jaar slagen voor haar Havo diploma, ze is dan 16 jaar en 10 maanden. Als ze haar nieuwe opleiding begint is ze waarschijnlijk net 17 (ze is jarig in augustus) ze wil een HBO opleiding gaan volgen, maar is dus nog geen 18 en heeft geen recht op studiefinanciering. Nu zie ik wel een regeling "tegemoetkoming voor ouders" maar daar hebben ze het over MBO opleidingen.
Hoe zit dat nu voor ons dan? zie ik iets over het hoofd?
16-04-2011 om 22:56
Petra
Pas vanaf 18 is er recht op studiefinanciering en een OV-kaart, tot die tijd heb je voor haar nog kinderbijslag, en evt. recht op een tegemoetkoming voor ouders (afhankelijk van het belastbaar inkomen van de ouders)
17-04-2011 om 08:42
ik was net gisteren naar de informatiedag voor aankomende studenten aan de universiteit geweest, daar werd dit besproken Mijn antwoord ging dus alleen over universiteitstudenten, blijkbaar gelden voor HBO-studenten andere regels. Gelukkig maar Petra!
17-04-2011 om 08:45
Tegemoetkoming
kun je krijgen als dochter geen recht meer heeft op kinderbijslag en nog niet naar vervolgopleiding kan.
Hier dochters die 18 werden in april en mei. Ik heb tot augustus tegenmoetkoming gehad.
17-04-2011 om 10:57
Leeftijd en stufi
Bijna goed Zie http://www.ib-groep.nl/particulieren/studiefinanciering/sfho/voorwaarden.asp
"Leeftijd
Iedereen die begint met een opleiding aan hogeschool of universiteit en jonger is dan 30 jaar kan studiefinanciering krijgen. Als je op of na 1 juli nog geen 18 jaar bent, heb je recht op studiefinanciering vanaf het kwartaal dat volgt op de begindatum van je studie. Ben je nog geen 18 en begin je bijvoorbeeld op 1 september met je studie, dan heb je vanaf 1 oktober recht op studiefinanciering."
Groet,
Miriam Lavell