Meld je hier aan voor de gratis webinars tijdens De Week van de Opvoeding

3 april 2003 door Diederik Bosman

Snelle koortsdaling, van 39 naar 34.3 - is dat gevaarlijk? (2 jr)

Mijn kind is 2 jaar oud. De laatste week was ze heel ziek. Haar temperatuur was 39 graden. Toen heb ik een zetpil ingebracht. [Waarschijnlijk: een zetpil met paracetamol - red.] Een uur later werd de temperatuur 34,3. Is dat gevaarlijk?

Antwoord

Als bij koorts de temperatuur snel daalt (bijvoorbeeld doordat de paracetamol goed werkt), is dat op zich niet gevaarlijk. Wat echter wél gevaarlijk kan zijn, is dat de temperatuur ook weer snel kan stijgen, als de paracetamol is uitgewerkt.

Een snelle stijging van de temperatuur verhoogt de kans op een koorts-convulsie (koortsstuip) bij kinderen van 1 tot 5 jaar. Let wel: een verhoogde kans betekent niet dat er altijd een koortsstuip zal optreden, maar het kan.

Een ander nadeel van voortdurend paracetamol geven is dat je de ziekte van het kindje gaat onderschatten. Neem bij twijfel altijd contact op met de huisarts.

Lees ook: