Off-topic discussies Off-topic discussies

Off-topic discussies

Muizen?

hi! 
mijn vriend heeft perongeluk in de nacht 10 min lang ( nu koud januari) achtertuin deur opengelaten . Kans dat er een muis is? Moet ik alvast ongedierte bellen?


Ik denk dat Elvirap in die zin gelijk heeft dat het risico dat muizen naar binnen komen in de winter groter is dan in de zomer. Want in de zomer is er ook buiten genoeg eten en warmte. 
Maar natuurlijk ga je pas ongediertebestrijding bellen als je zeker weet dat er ongedierte is om te bestrijden. Maar ook dan: als je sporen ziet van een muis kan je beginnen met vallen oid. 

Maar als je zo bang bent voor muizen, is het dan niet haalbaar om een kat te nemen? Alleen al de geur van een kat zorgt dat muizen liever bij de buren gaan logeren. 

En ik zou eens kijken of er wat aan die muizenfobie te doen is. Tenzij jij en je partner er geen last van hebben. Maar op basis van mijn ervaring (mijn partner had ook een muizenfobie hoewel hij altijd pruttelde als je zei dat hij bang was voor muizen - want ja, een man) heeft in elk geval je partner er waarschijnlijk wel last van.

Elvirap schreef op 15-01-2026 om 00:07:

[..]

Nou het begint met 1 maar zoals bekend komen er meestal meer als er 1 is . Maar goed. Naja voor mij hoeft het zeker niet diervriendelijk te zijn wat betreft muizen . Als je een fobie hebt al helemaal niet .

Dus de reden dat je zo heftig reageerd op een open deur is dus je fobie... muizen komen ook door een open raam..

Elvirap schreef op 15-01-2026 om 08:44:

[..]

Sorry maar ramen vind ik anders

En doe ik overdag ja

daar komen ze toch net zo hard door naar binnen, die beesten kunnen tegen de muren opklimmen.

Temet schreef op 15-01-2026 om 09:08:

Ik denk dat Elvirap in die zin gelijk heeft dat het risico dat muizen naar binnen komen in de winter groter is dan in de zomer. Want in de zomer is er ook buiten genoeg eten en warmte.
Maar natuurlijk ga je pas ongediertebestrijding bellen als je zeker weet dat er ongedierte is om te bestrijden. Maar ook dan: als je sporen ziet van een muis kan je beginnen met vallen oid.

Maar als je zo bang bent voor muizen, is het dan niet haalbaar om een kat te nemen? Alleen al de geur van een kat zorgt dat muizen liever bij de buren gaan logeren.

En ik zou eens kijken of er wat aan die muizenfobie te doen is. Tenzij jij en je partner er geen last van hebben. Maar op basis van mijn ervaring (mijn partner had ook een muizenfobie hoewel hij altijd pruttelde als je zei dat hij bang was voor muizen - want ja, een man) heeft in elk geval je partner er waarschijnlijk wel last van.

Nou mijn buurman met 4 katten waarvan 1 zo dik dat ie niet meer door het kattenluik past heeft toch echt muizen binnen, want het vogelvoer ligt door de woonkamer door de vogels die hij ook heeft.

Dat je katten hebt zegt niet zo veel, het is meer of er wat te halen is. Bij mij is al het voedsel opgeborgen in goed afgesloten bakken. De kattenvoerbakjes gaan alleen open als de juiste kat bij het bakje staat. Er is gewoon niets te halen.

Wij hadden een tuinmuis die in de lente rustig naar binnen wandelde om uit de bak met hondenbrokken te eten en dan weer naar buiten liep. Met een pup op komst (muizen kunnen narigheid meebrengen) toch maar korte metten met m gemaakt. 

Muizen zijn nogal slim volgens mij. En ik geloof ook niet dat ze direct wegblijven door een kat.

Elvirap schreef op 14-01-2026 om 18:51:

[..]

Hoezo reageer je zo? Ik zit niet te stressen het is meee een vraag of je meestal pas belt als je eenmaal muis ziet of als je de kans acht dat hij is binnengeglipt , dat je altijd voor de zekerheid op tijd belt

Als ik muizen constateer of sterke vermoedens heb, zet ik een muizenval...ik bel daar echt niet voor met de ongediertebestrijding. Rest niet gelezen overigens. 

Wij hebben met enige regelmaat muizen...ze knagen soms zelfs door dichte dingen, en ze komen door allerlei kieren binnen. enige wat goed werkt is de vallen zetten op vaste plekken 

Onze katten hebben er juíst voor gezorgd dat we muizen kregen, door ze inderdaad naar binnen te brengen. Ik denk dat ik een tijd lang, minstens een jaar, één muis onder het keukenblok heb gehad. Ik zag hem nooit, maar als test legde ik regelmatig op een voor de katten onbereikbare plek een kattenbrokje neer en dat was de volgende dag dan weg. Dus hij was er nog.
Omdat ik altijd een gevuld bakje met kattenbrokjes had staan, had dat muisje een luizenleventje en zag ik verder nooit sporen. Maar toen, ineens één of twee jaar later, begonnen we muizenkeuteltjes te ontdekken en op bepaalde plekken ook zo’n typisch muizenspoor te zien: een vuile streep op het zeil in de bijkeuken met een schoon baanetje ertussen, veroorzaakt door hun buikje. Daarnaast vonden we pakken meel met eetgaten erin en toen was de maat vol.
Ik heb overal klemmen neergezet, diervriendelijke maar ook een paar minder aardige. Eén muis zat in de dodelijke klem (sorry), de rest negeerde dat ding volledig. Die heb ik uiteindelijk weten te vangen met een hoge prullenbak met wat pindakaas op de bodem, daar konden ze niet meer uit klimmen. Een andere heb ik gewoon gevangen met een bakje en een stuk karton. Beide muizen heb ik ver van huis weer losgelaten, zo’n kilometer verderop aan de andere kant van de snelweg. Sindsdien geen muizen meer gehad.
Ik ben er niet panisch voor, maar ik vind het wel een enorm gedoe om ze te vangen. De diervriendelijke klemmen negeerden ze ook, en ik heb zelfs lokaas met gif gekocht waar ze niet aan bleven. De katten waren inmiddels oud en overleden, dus er was al geen brokjesbuffet meer. Misschien dat ze daarom op zoek gingen naar ander eten en het me toen pas echt opviel.

Maar goed, de tip om een kat te nemen tegen muizen vind ik persoonlijk geen goede, omdat mijn katten de muizen juist binnenbrachten, ze daar loslieten en daarna niet meer gingen vangen

Ok, rendementen uit mijn verleden bieden duidelijk geen garantie voor de toekomst . Ik woonde ooit in een etagewoning waar de bovenburen een kat hadden. Die ging met zo'n leuk kattentrapje ook langs de achtergevel naar beneden, het afdakje achter mijn huis op. Nooit iets van muizen gemerkt. Die mensen vertrokken en in no-time had ik muizen. Vandaar dus mijn vertrouwen in de afschrikkende werking van een kat. En ook een vriendin van mij had goede ervaringen met een leenkat in haar studentenhuis. 

Overigens heb ik geen last meer van muizen sinds mijn verhuizing naar nieuwbouw. Minder gaatjes en hoekjes, minder snel muizen. In de tuin zitten ze wel, daar zitten ze mij verder niet in de weg. 

Elvirap

Elvirap

15-01-2026 om 13:18 Topicstarter

Ysenda schreef op 15-01-2026 om 11:10:

[..]

daar komen ze toch net zo hard door naar binnen, die beesten kunnen tegen de muren opklimmen.

Ja maar overdag komen ze minder snel 

Elvirap schreef op 15-01-2026 om 13:18:

[..]

Ja maar overdag komen ze minder snel

Welnee, ik woonde op de 4e etage, ze kwamen via buiten-en binnenmuren gewoon naar binnen, dag en nacht. Ik zie ze liever overdag dan te weten dat ze snachts aan m'n bed knagen of er overheen lopen.  

Misschien ben je onzeker van aard, dan kun je beter therapie voor je fobie nemen. 

Elvirap

Elvirap

15-01-2026 om 23:05 Topicstarter

Nowee schreef op 15-01-2026 om 08:57:

[..]

En denk je dan dat die muis bedenkt dat je bij vreemde mensen door de deur naar binnen moet in plaats van door een raam?

Wij hebben een tuinmuis, tenminste mijn dochter denkt dat het er één is die al jaren bij ons in de tuin wandelt. Hij heeft zelfs een naam. We hebben geen kat, maar die muis heeft echt nog nooit bedacht dat hij door de open deur naar binnen wandelt, terwijl de deur hier toch bij lekker weer altijd open staat (zonder hor, maar met zo'n vliegengordijn (waar de vliegen ook niks van snappen trouwens, want die vliegen er gewoon doorheen)).

Het is bekend dat muizen meestal niet overdag , al helemaal niet met lekker weer komen 

Sorry Elvira, ik vind je bericht best wel grappig . Ik denk dat de ongediertebestrijding het heel erg druk krijgt als ze preventief bij mensen zouden langs moeten gaan, en in jouw geval is het meeste wat ze kunnen doen, een muizenvalletje voor je zetten (wat je ook zelf kunt doen), áls ze al komen. Want dat doen ze waarschijnlijk niet. 

Hier altijd ramen open, in het voorjaar/zomer deur ook vrijwel altijd open. Nooit één muis of salamander of kikker binnengehad, terwijl we een vijver pal bij de achterdeur hebben. Wel al 3x een vogeltje binnen gehad die via een steekraampje naar binnen is gekomen.... een mus, een pimpelmees en een keer een jonge merel. Die jonge merel vloog nog niet echt, maar die andere twee waren een hels karwij om weer naar buiten te krijgen. 

OK, even een wake-up call; muizen zijn geen mensen. Mensen komen doorgaans door een deur een huis binnen. Muizen niet.

"Muizen zijn meesters in het vinden van kleine openingen. Ze passen door een gaatje dat niet groter is dan een potlood. Vaak komen muizen in huis via:

  • Kieren en naden in muren, vloeren of rond leidingen.
  • Ventilatieopeningen en slecht afgesloten roosters.
  • Gaten bij deuren en kozijnen, bijvoorbeeld bij de dorpel.
  • Via de kelder, kruipruimte of dakgoten: muizen klimmen en springen verrassend goed."

Vroeger op mijn studentenkamer kwam een muis mijn kamer binnen via een spleetje tussen de plint en de vloer (dat kon ik zien aan de afgesleten plek in de vloerbedekking).
Wij hebben af en toe muizen in huis, er is één logische looproute en daar staat een muis-onvriendelijke val.

En ze komen ook gewoon met lekker weer hoor. Misschien minder vaak, maar het is zeker niet zo dat ze "al helemaal niet met lekker weer komen" wat jij beweert.
Eens na de zomervakantie thuis gekomen en toen had een muis aan het snoer van de oven geknaagd en daarbij zichzelf geëlektrocuteerd. En ook een aantal jaar daarvoor vlak na onze zomervakantie een tijdje muizen in huis gehad.



Elvirap schreef op 15-01-2026 om 23:05:

[..]

Het is bekend dat muizen meestal niet overdag , al helemaal niet met lekker weer komen

Omdat jij zo panisch/fobisch bent mbt muizen: je hebt helemaal gelijk,  muizen wachten tot t donker is voor ze binnen komen. Overdag blijven ze idd buiten, dus dan loop je geen risico.

Elvirap

Elvirap

16-01-2026 om 09:38 Topicstarter

troelahoep schreef op 15-01-2026 om 23:05:

Sorry Elvira, ik vind je bericht best wel grappig . Ik denk dat de ongediertebestrijding het heel erg druk krijgt als ze preventief bij mensen zouden langs moeten gaan, en in jouw geval is het meeste wat ze kunnen doen, een muizenvalletje voor je zetten (wat je ook zelf kunt doen), áls ze al komen. Want dat doen ze waarschijnlijk niet.

Hier altijd ramen open, in het voorjaar/zomer deur ook vrijwel altijd open. Nooit één muis of salamander of kikker binnengehad, terwijl we een vijver pal bij de achterdeur hebben. Wel al 3x een vogeltje binnen gehad die via een steekraampje naar binnen is gekomen.... een mus, een pimpelmees en een keer een jonge merel. Die jonge merel vloog nog niet echt, maar die andere twee waren een hels karwij om weer naar buiten te krijgen.

Nou ik heb ongedierte bestrijding vaker gehad, gelukkig niet diervriendelijk maar goede dingen gedaan gif/ plankjes etc . En zolang ze maar geld Krijgen

Reageer op dit bericht

Je moet je bericht bevestigen voor publicatie, je e-mailadres wordt niet gepubliceerd.